Maliye Bakanlığı 76 Şehirde 300 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine memur alımı için başvuru almaya başladı. 300 kişilik kadro için 76 farklı şehirde Defterdarlık uzman Yardımcısı alınacak.

Maliye Bakanlığı 76 Şehirde 300 Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımı yapacak. Geçtiğimiz aylarda yayımlanmış olan ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bümnyesindeki eksikliği karşılamak üzere 76 farklı şehirde 300 memur Alımı yapacak. Maliye Bakanlığı Taşra Teşkilatına Defterdarlıkta boş kadro için Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı için Giriş sınavı yapılacak. Başvuru süreci bugün başladı. Peki kimler başvuru yapabilecek? Hangi şehirlerde personel alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman yardımcısı alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhang, bir suç hükümlülüğü olmamak,

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan özel olarak, KPSS, Yaş, Eğitim şartları aranacak.

KPSS Şartı: 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP47 veya KPSSP48 puan türünden en az 70 Taban KPSS Puanı almı olmak.

Eğitim Şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Yaş şartı: Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir).

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER:

BAŞVURU EKRANI AÇILDI!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Defterdarlık Uzman yardımcısı alımı başvuru ekranı açıldı. Adaylar başvurularına Bugün ( 18 Ocak 2021 ) itibari ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 29 Ocak 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

YORUM EKLE
YORUMLAR
fethiye
fethiye - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapcaz?