Maliye Bakanlığı 35 Yaş ve KPSS Şartı İle Memur Alımı Başlıyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuruları başlıyor. Özelleştirme İdaresi Başkanlığına Başvuru ve Sınav detayları nelerdir?

Maliye Bakanlığı 35 Yaş ve KPSS Şartı İle Memur Alımı Başlıyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için geçtiğimiz günlerde memur alımı ilanı yayımlamıştı. Söz konuu ilan ile Bakanlık bünyesindeki eksikliği gidermek üzere Bağlı olan Özelleştirme İdaresi Başkanlığında boş bulunan Uzman Yardımcısı kadrosu için 8 Memur alımı gerçekleştirecek. Lisans mezunu memur alımı için başvuru detayları belli oldu.

Başvurular Başlıyor!

Maliye Bakanlığı memur alımı için başvurular 8 Ağustos 2022 tarihi ile başlayacak olup 10 gün sürecektir. Bu doğrultuda başvurular en geç 19 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek olan başvurular sadece İnternet üzerinden e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/ozellestirme-idaresi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Uzman Yardımcısı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı memur alımı için 8 kişilik boş kontenjan ayrıldı. Bu kapsamda KPSS Puanı sırasına göre Giriş sınavına 160 aday belirlenecektir. Buna göre;

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca adayların başvuru süresi içerisinde başvurularını tamamlamış olmaları gereklidir. Öte yandan aşağıdaki yaş ve KPSS şartını sağlıyor olmak ve Yurkarıdakş tabloda belirtilen bölümden mezun olmuş olmak şarttır.

Yaş Şartı: Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 tarihinde ve bu tarihten sonra doğanlar başvurabilecektir),ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve tabloda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puana sahip olmak.

KPSS şartı: ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve tabloda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puana sahip olmak.

YORUM EKLE