Maliye Bakanlığı 25 Memur Alımı ( Stajyer Muhasebat Kontrolörü )

Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 memur alımı için ilana çıktı. Sınav ile memur alımında KPSS şartı ve diğer şartlar haberde.

Maliye Bakanlığı 25 Memur Alımı ( Stajyer Muhasebat Kontrolörü )

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 20 Kasım 2022 tarihi ile yayımladığı memur alımı ilanına göre Merkez teşkilatında boş bulunan Strajyer Muhasebat Kontrolörü kadrosunda görevlendirmek üzere 25 Memur Alımı gerçekleştirecek.

Alımlar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak Giriş sınavı ile belirlenecektir. Sınav yazılı ve sözlü olarak yapılcak olup Sadece Yazılı Sınav dört oturumda Ankara'da gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilcek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik souruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca özel Olarak ise, 

  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, hukuk fakültelerini ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,
  • ÖSYM tarafından 2021 veya 2022 yılllarında yapılan KPSS'den P48 puan türünden en az 80 puan almış olmak,
  • Giriş Sınavının yazılı aşamasının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.),
  • Daha önce giriş sınavına en fazla iki kez katılmış olmak,

Başvurular Aralık'ta Yapılacak

Bakanlık memur alımı başvurularına Aralık ayında başlayacaktır. 10 günlük başvuru süreci verilecek olup başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 12 - 23 Aralık 2022

Başvuru Ekranı: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE