Maliye Bakanlığı 175 Memur Alımı Yapacak! Başvurular 27 Kasım Son!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 yılı kapsamında 175 kişilik memur alımı kadrosu ile başvurularda sona geldik. Peki son kez kimler başvuru yapabilecek?

Maliye Bakanlığı 175 Memur Alımı Yapacak! Başvurular 27 Kasım Son!

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere 175 kişilik kadro ile memur alımı yapacağını bildirmişti. Ekim ayının sonlarında yayımlanan ve başvurusu 16 Kasım 2020 tarihi itibari ile başlamış olan Hazine ve Maliye Vergi Müfettiş yardımcılı için başvurularda son güne geldik. 

Henüz başvuru yapmamış olan adaylar en geç 27 Kasım 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekletirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi İnternet adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

KİMLERİN BAŞVURUSU GEÇERLİ SAYILACAK?

Vergi Müfettiş yardımcışığı giriş sınavı için adaylardan genel oalrak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Aynı zamanda özel olarak ise, Eğitim, KPS ve Yaş rkiterleride aranacak. Bu şartların tamamını yerine getiren adayların başvuruları geçeri olacaktır. Bu kapsamda,

KPSS olarak, 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P17, P18, P22, P23, P27, P28, P47 ve P48 puan türlerinden en az 80 veya üzeri puan almış olmak.

Eğitim olarak, En az dört yıllık yükseköğretim veren hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği bulunan Yükskeöğretim kurulunca kabul edilmiş kurumlardan mezun olmuş olmak ve Yaş olarak 35 yaşını doldurmamış olmak nitelikleri aranacak.

DEĞERLENDİRMELER KPSS PUANINA GÖRE YAPILACAK!

Hazine ve Maliye Bakalığı Vergi Müfettiş yardımcılığı Giriş sınavı 19-20 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınava katılacak adayların başvuruları ele alınarak yapılacak KPSS Puanı sıralamasına göre belirlenecektir.

Başvuru sonuçları ise sınav tarihinden en az 10 gün önc Hazine ve Maliye Bakanlığının resmi İnternet adresi üzerinde duyurulacaktır.

Sonuçlarda haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 23:57
YORUM EKLE