Maliye Bakanlığı 130 KPSS siz Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı ilanı yayımlandı. Farklı alanlarda 130 kişilik boşluk ile alım yapılacak olup şartlar ve ilan detayları haberde.

Maliye Bakanlığı 130 KPSS siz Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı için ilan yayımladı. Resmi gazete'de 5 Ekim 2021 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İç Denetim Koordinasyon Kurulundan Sınav İle 130 Memur alacak. 

İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 Genel Katılımcı kontenjanından, 30 Bilgi Teknolojileri Kontenjanından olmak üzere 130 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı yapılacak.

KPSS ŞARTI YOK!

Maliye Bakanlığı Sınav ile memur alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı talep etmiyor. Bunun yerine Yabancı dil sınavı şartı aranacak. KPSS siz Memur Alımı için YDS Şartı nedir?

YDS Şartı:

Sınavın son başvuru tarihinden (03/11/2021) önceki iki yıl içinde alınmış olması kaydıyla, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az elli puan almış olmak ya da ÖSYM Başkanlığı Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan bu puana denk bir puana sahip olmak.

DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • En az dört yıl süreli eğitim veren yükseköğretim kurumları ile denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki eşdeğer eğitim kurumlarından birini bitirmek,
  • Sınavın son başvuru tarihi itibarıyla kırkbeş yaşından büyük olmamak (03/11/1976 tarihinden sonra doğanlar bu sınava başvurabileceklerdir.)

Ayrıca 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa (Kanun) tabi genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinde (Kanuna ekli (I)-(IV)) sayılı cetvellerde yer alan kamu idareleri ile mahalli idarelerde çalışmış olma şartını yerine getirmek:

a) Yardımcılıkta geçen süreler dâhil olmak üzere, mesleğe yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alındıktan sonra yapılan yeterlik sınavında başarı göstermek kaydıyla denetim elemanı olarak en az beş yıl.

b) Yardımcılıkta geçen süreler dâhil olmak üzere, mesleğe yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alındıktan sonra yapılan yeterlik sınavında başarı göstermek kaydıyla uzman olarak en az sekiz yıl.

c) Araştırma görevliliğinde geçen süreler dâhil olmak üzere, doktora unvanını almış öğretim elemanı olarak en az sekiz yıl.

d) Müdür ve daha üstü unvanlarda en az sekiz yıl.

e) Hâkim, savcı, kaymakam, Dışişleri Bakanlığı meslek memurluğu, hukuk müşaviri, müşavir hazine avukatı, hazine avukatı, avukat, doktor, eczacı, diş hekimi, veteriner, mimar, şehir plancı, şehir ve bölge plancı ve muvazzaf subaylık ile komiserlik ve üzeri görevlerde sekiz yıl.

f) Fakültelerin; İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Harita ve Kadastro Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Kontrol ve Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olarak “Mühendis” kadro unvanıyla en az sekiz yıl görev yapanlar aday belirleme sınavına katılabilirler.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK!

Maliye Bakanlığına başvurular 21 Ekim 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 3 Kasım 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece Kurulun 4. Cadde (Kazakistan Caddesi) No: 112 Kat: 4 Emek/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla yapabileceklerdir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE CAN KARAMAN
EMRE CAN KARAMAN - 2 yıl Önce

BAŞVURMAK İSTERİM

Ali cengiz
Ali cengiz - 2 yıl Önce

Maaşlar ne kadar acaba.endüsri muh.icin bilgisi lan varsa

Meryem öksüz
Meryem öksüz - 2 yıl Önce

İnşaat muhendısı mezunu

Muammer yağız
Muammer yağız - 2 yıl Önce

Biz çok bekleriz bizi almazlar alınacak adamlar bellidir men ne yapsam bir türlü iş sahibi olamadım da ondan her yerde bir torpilli vardir

O
O - 2 yıl Önce

Ben iş arıyorum belediye de 05362947901