Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı Başvuruları Bu Gün Son!

Maliye Bakanlığı memur alımı yapıyor. Maliye Bakanlığının yaptığı duyuruya göre alım başvuruları bu gün sona eriyor. İşte başvuru Şartları ve detayları.

Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı Başvuruları Bu Gün Son!
Maliye Bakanlığı Aralık ayının son günlerinde memur alımı duyurusu yapmıştı. Yapılan duyuruya göre alım başvuruları, 09 Ocak 2017 tarihinde başlamıştı ve başvuruda bulunacak adaylar için son gün Bugün. Sizde başvuruda bulunmak için işinizi acele tutmanı gerekmektedir. Maliye Bakanlığı alım kadrosunda toplamda 100 kişilik boş kadro ile Hazine Avukatı alımı yapacak. Alımı yapılacak olan Avukat adaylarından Kamu Personeli Seçme Sınavından B Grubu puan sırası istenecektir. Adayların başvuru şartlarına ve KPSS şartına uygun olması dahilinde Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre Giriş Sınavı uygulanacakttır. Giriş Sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan yapılacaktır. Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınava kadro sayının beş katı kadar alınacak olup, Giriş Sınavı 19 Şubat 2017 tarihinde Pazar günü saat 10:00 da Ankara'da yapılacaktır. Ayrıca başvuru yapmış olan adayların sınava katılıp katılamıyacağı bilgisi Giriş sınavından en az 10 gün önce bildirilecektir. 

Sınava katılmak isteyen adaylardan, başvuru süreleri içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki belirlenmiş olan şartları taşımaları, Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmaları, Hukuk fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmaları ve ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı B grubundan en az 70 veya üzeri puan almış olmak şartları aranmaktadır. KPSS puan sırasına göre adayların sınava katılma şansı yükselecektir. Bu şartları taşıyan memur adayları başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvurular, Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü (www.bahum.gov.tr) internet sayfalarında yer alan “BAHUM Sınav Sistemi” üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. İlanın tam metnini inceleyerek ilan hakkında daha derin detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 00:02
YORUM EKLE