Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Maliye Bakanlığı bünyesindeki memur personel ihtiyacı için yaptığı duyurusunda 100 memur alımı için başvurular başladı.

Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı Başvuruları Başladı!
Maliye Bakanlığı 26 Aralık 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusunda bünyesinde bulunana 100 kişilik memur ihtiyacı için alım ilanı duyurmuştu. Yapılan duyuruya göre Maliye Bakanlığı Memur Alımı başvuruları başladı. Alınacak 100 kişi Maliye Bakanlığı bünyesinde Hazine Avukatlığı pozisyonuna yerleşecektir. Adaylara Giriş sınavı sistemi uygulanacak olup, Giriş sınavı Sözlü ve yazılı olarak iki aşamadan oluşacaktır. Ayrıca adayların bu Giriş sınavına katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından B grubu puan şartı aranacaktır.  Yapılacak sınav 19 Şubat 2017 tariihinde saat 10:00 da Ankara ilinde yapılacaktır. Adayların Sınava girebilmesi için KPSS dışında aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir. Bütün şartları taşıyan adaylar başvurularını gerçekleştirebilir. Başvurusu onaylanan adaya sınava girme hakkı tanınmış ise sınav tarihinden en az 10 gün önce duyurulacaktır. Başvurular en geç 20 Ocak 2017 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular, Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü (www.bahum.gov.tr) internet sayfalarında yer alan “BAHUM Sınav Sistemi” üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylardan, başvuru süreleri içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki belirlenmiş olan şartları taşımaları, Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmaları, Hukuk fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmaları ve ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı B grubundan en az 70 veya üzeri puan almış olmak şartları aranmaktadır. KPSS puan sırasına göre adayların sınava katılma şansı yükselecektir. Bu şartları taşıyan memur adayları başvurularını gerçekleştirebilirler.

İlanın tam metnini inceleyerek ilan hakkında daha derin detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 08:47
YORUM EKLE