KPSS 2022/1 Tercih Sonuçları ve KPSS Taban Puan Açıklandı! 3 Kadro Boş Kaldı

ÖSYM'den az önce gelmiş olan duyuru ile Tercih sonuçları açıklandı. 2022 yılı KPSS sonuç ve KPSS Taban puanlar belli oldu.

KPSS 2022/1 Tercih Sonuçları ve KPSS Taban Puan Açıklandı! 3 Kadro Boş Kaldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz hafta yayımlanmış olan Tercih kılavuzuna göre tercihler sona erdi. Söz konusu kılavuza göre KPSS 2022/1 kapsamında kamuya farklı kurum ve kuruluşlar tarafından 1878 kişilik memur kadrosu ile alım yapılmaktadır. Bu kapsamda yapılan Memur Alımı İçin tercih sonuçları merak edilmekteydi. Az Önce ÖSYM'den gelmiş olan duyuru ile KPSS 2022/1 tercih sonuçları açıklandı.

1878 Memur Alımı Yapılıyor!

Kamu kurumları ve kuruluşları tarafından yayımlanmış olan memur tercihleri ile Lise, Ön Lisans ve Lisans kapsamında olmak üzere toplamda 1878 Memur Alımı ve Personel alımı yapılmaktadır. Buna göre,

  • Lise Mezunu 62 Memur,
  • Ön Lisans Mezunu 731 Memur,
  • Lisans Mezunu 1085 Memur,

alımı yapılacaktır.

Tercih Sonuçları Açıklandı!

Tercihlerin 07 Temmuz 202 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçlar az önce duyuruldu. Bu kapsamda yayımlanan duyuru ile adaylar tercih sonuçlarını Elektronik ortamda sorgulayabilecekler. 

ÖSYM'den gelen Duyuru:

KPSS-2022/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

30 Haziran – 07 Temmuz 2022 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2022/1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 20 Temmuz 2022 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

KPSS Taban ve Tavan Puanlar Açıklandı!

ÖSYM'den gelmiş olan duyuru ile KPSS tercihleri için sayıdal bilgiler ve Taban Tavan puanlar açıklandı. Sayısal bilgilere göre,

SONUÇ SORGULAMA EKRANI BURADA

Tercih Sonuçları Sayısal Bilgiler: 

ÖSYM'den gelmiş olan duyuru il 1878 kişilik tercih sonuçları duyuruldu. Gelen duyuruya göre 3 kişilik kadro boş kaldı. 58.967 kişilik tercih ile 1.875 kişi atandı.

Lise Mezunu Taban ve Tavan Puanlar:

Taban: 69,89930 Puan İle Hizmetli kadrosunda MİLLİ GÜVENLİK KURULU GENEL SEKRETERLİĞİ / ANKARA / Merkez atama yapıldı.

Tavan: 89,94010 Puan İle Teknisyen kadrosunda TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / VAN / Taşra atama yapıldı.

Ön Lisans Mezunu Taban ve Tavan Puanlar:

Taban: 67,24796 Puan İle Tekniker kadorsunda TÜRKİYE RAYLI SİSTEM ARAÇLARI SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ / SİVAS / Taşra atama yapıldı.

Tavan: 96,39298 Puan İle Tekniker  kadrosunda DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / TOKAT / Taşra Atama Yapıldı.

Lisans Mezunu Taban ve Tavan Puanlar:

Taban: 66,77869 Puan İle Memur kadrosunda TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / SAMSUN / Taşra atama yapıldı.

Tavan: 97,53646 Puan İle Memur kadrosunda DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / ISPARTA / Taşra atama yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2022, 10:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
han
han - 1 yıl Önce

sene oldu 2022 kpss üzerinden 2 sene geçti ortaöğretimde en az 20 000 tane adam alındı. hala nasıl oluyorda 90 üstü hele hele 96 - 98 arasında puan alan kaldı. Ben artık ösym ninde atamalarına inanmıyorum , inanamıyorum aklım almıyor alamıyor bunu bana mantıkla anlatacak biri varmı Allah için .

Metin
Metin - 1 yıl Önce

Ben 72 lisans ile samsun a tercih verdim 66 ile kim atandı ne oluyor TMO ve seker fabrika kadro atanamadim

Kenan Demir
Kenan Demir - 1 yıl Önce

Arkadaşlar bu atamaların çoğu torpil! Adam 55 bile alsa, tanıdığı var ise giriyor bir yerlere! Kısaca ülke de liyakat bırakmadılar! Ekonomiyi mahvedenler, 10 milyona yakın sığınmacıyı ülkeye halk istemediği halde alanlar, işsizliğin sürekli arttığı, liyakatın azaldığı, torpilin arttığı kişilere halen oy vermeye devam mı arkadaşlar? Yani malûm kişilere oy vermekten vazgeçmek için daha ne olması lazım? Soruyorum size?

Sahra Kartal
Sahra Kartal - 1 yıl Önce

Nasıl oluyor yaa. Sizin nereden biliyorsunuz ortaöğretimin taban puanının 72, tavan puanının 98 olduğunu. Lütfen 98 Tavan puanın hangi bölümden ve hangi nitelik kodundan olduğunu söyler misiniz, emin olarak yayınladığınız için soruyorum

Atalay
Atalay @Sahra Kartal - 1 yıl Önce

Makine teknisyeni

Erhan
Erhan - 1 yıl Önce

Adam 66 puanla lise mezunu MGK ya nasıl atanıyor merak ediyorum

Reyhan
Reyhan @Erhan - 1 yıl Önce

Kimse tercih yapmamış demek ki.

Hüseyinalaqöz
Hüseyinalaqöz - 1 yıl Önce

özelgüvenlik

Hüseyinalaqöz
Hüseyinalaqöz - 1 yıl Önce

ziriyatbankadıdaözelgüvenlik

Hüseyinalaqöz
Hüseyinalaqöz - 1 yıl Önce

ziriyatbankasındaözelgüvenlik