KGK ( Kamu Gözetimi Kurumu ) Sınav ile Memur Alımı İlanı Yayımladı!

Kamu Gözetimi Kurumundan memur alımı ilanı geldi. KPSS puan durumuna göre yapılacak sıralama ile sınav yapılacak. İşte memur alımı başvuru şartları.

KGK ( Kamu Gözetimi Kurumu ) Sınav ile Memur Alımı İlanı Yayımladı!

Resmi Gazete'de yeni ilan geldi. Yayımlanmış olan ilana göre Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yapılacak sınav sonucuna göre memur alımı yapılacak. Alımlar Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8 ve 9 uncu dereceli uzman yardımcısı kadrolarına yapılacak ve sınavda başarılı olan 13 kişi göreve alınacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

KGK Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuru yapmak isteyen adaylardan, 657 Sayılı Devle Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi nitelikler aranacaktır.7

Bunun dışında adaylardan, 11 Kişilik alan için Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden mezun olmuş olmak ve 2 kişilik alan için ise, fen fakültelerinin veya fen-edebiyat fakültelerinin istatistik bölümünden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartları aranacak.

Ayrıca 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak ve ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Uzman yardımcısı (genel) kadrosu için KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P28, KPSS P47 ve KPSS P48 almış olmak ve Uzman yardımcısı (istatistik) kadrosu için başvuruda bulunan adaylardan KPSS P12 puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla başvurular kabul edilecektir.

BAŞVURULAR:

Kamu Gözetimi Kurumuna memur alımı başvuruları 07 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olup en geç 21 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecektir. Bu kapsamda adaylar başvurularını son başvuru günü en geç 17:00 a kadar elektronik ortamda “www.kgk.gov.tr” adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu”nun, yapılan açıklamalar çerçevesinde doldurulması suretiyle yapmaları gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE