Kamuda Yerleşebilmek İçin Yüksek Puan ve Rekabet! 96 KPSS İle Temizlik Görevlisi!

Kamuya yapılan yerleştirmeler adayları üzüyor. Yapılan atamalarda MGM 78 personel alımında Büro Personeli pozisyonuna 100 tam puan ile atama yapıldı.

Kamuda Yerleşebilmek İçin Yüksek Puan ve Rekabet! 96 KPSS İle Temizlik Görevlisi!

Kamuya Yapılan Atamalar Adayları Zorluyor: Yüksek Puan Beklentisi ve Rekabet Ortamı Kamuya memur alımları ve personel alımları devam ederken, adaylar bir yandan yerleşebilme korkusu içerisinde kalıyor. Kamuya yapılan atamalarda maalesef puanların yüksek olması adayları bir hayli zorluyor. Atanmayı bekleyen adaylar KPSS'den yüksek puan almak zorunda.

Yüksek Puan Beklentisi ve Yarış Ortamı

Durumdan şikayetçi adaylar birbirleriyle yarışmak zorunda kalıyor. Ayrıca, kamuda mülakatların kalkmasıyla birlikte KPSS'nin önemi daha da artıyor.

Adil ve Şeffaf Bir Değerlendirme Süreci Önem Taşıyor

Bu durum, adayların hem yoğun bir şekilde çalışmasına hem de büyük bir stres altında olmasına neden oluyor. Yüksek puan elde etmek için adaylar sınava hazırlık sürecinde büyük çaba sarf ediyorlar ve bir hayli zorlu bir süreçten geçiyorlar.

Adayların Emeklerinin Karşılığını Alabilecekleri Bir Sistem Şart

Kamuda personel alımlarının sürekli olarak devam etmesi ve atamaların adayların emeklerinin karşılığını almasını sağlaması gerekmektedir. Bu şekilde adayların motivasyonu artacak, daha nitelikli personelin kamuya katılımı sağlanacaktır.

Kamuya yapılan atamaların yüksek puan gerekliliği adayları zorlarken, adil ve şeffaf bir değerlendirme süreci önem kazanmaktadır. Adayların emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir sistem oluşturulması, hem adayların motivasyonunu yükseltecek hem de kamunun nitelikli personel ihtiyacını karşılayacaktır.

MGM Personel Alımında Yüksek Puanlar Adayları Üzdü!

İşin Olsa ekibi olarak görüyoruzki atamalarda malesef Atamalarda puanlar yüksek puan ile atama yapılıyor. Bu kapsamda MGM personel alımında puanlar yüksek oranda kapandı.

Taban ve Tavan puanlar şöyle:

Büro Personeli:

100 Tam puan ile atama yapıldı!

Koruma ve Güvenlik Görevlisi

  • Tavan Puan: 87,928000
  • Taban Puan: 78,27

Mühendis

  • Tavan Puan: 70,794820
  • Taban Puan: 67,65

Şoför

  • Tavan Puan: 73,097480
  • Taban Puan: 70,896

Temizlik Görevlisi

  • Tavan Puan: 96,858400
  • Taban Puan: 84,13

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan kankal
Ramazan kankal - 6 ay Önce

Kpssyi bu kadar yüksek bir puanla geçen biri neden temizlik görevlisi olmak istesin.O sınavlara temizlik görevlisi olmak için mi çalıştı bu insanlar