Kamu Gözetimi Kurumu 2022- 2023 KPSS İle 26 Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Kamu Gözetimi Kurumu memur alımı yapacak. farklı alanlarda Uzman yardımcısı alacak. Şehre göre kontenjan dağılımı ve şartlar haberde.

Kamu Gözetimi Kurumu 2022- 2023 KPSS İle  26 Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Kamu Gözetimi Kurumu memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre Kamu Gözetimi Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirlerde memur alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda gelmiş olan ilana göre Kamu Gözetimi Kurumu 26 Memur alımı yapılacak. Alımlar iki farklı şehirde gerçekleştirilecektir.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Kamu Gözetimi Kurumu Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’nda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 9 uncu dereceli uzman yardımcısı kadrosunda görevlendirilmek üzere başarı durumları dikkate alınarak 26 kişilik boş kadro ile Uzman Yardımcısı Alımı yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kamu Gözetimi Kurumu memur alımı için yayımlanmış olan ilana göre adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Uzman yardımcısı (genel) kadrosu için: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması,

Uzman yardımcısı (bilişim) kadrosu için: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması,

KPSS Şartı nedir?

Adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından yukarıdaki tablodaki KPSS puan türlerinden en az 80 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı:

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması (1/1/1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

Kamu Gözetimi Kurumu memur alımı için başvurular sadece Eylül ayı içerisinde Online olarak alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 4 - 17 Eylül 2023 

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE