İMMİB 28 İdari Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

İMMİB İstanbul Maden İhracatçıları Birliği memur alımı ilanı yayımlandı. Farklı alanlarda olmak üzere Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirecek.

İMMİB 28 İdari Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği memur alımı ilanı yayımlandı. Farklı alanlarda olmak üzere KPSS Puanı ile 28 Memur Alımı gerçekleştirilecek. İlgili yayımlanmış olan ilana göre İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Genel Sekreterliğinde görevlendirmek üzere Uzman Yardımcısı Alımı ve İdari memur alımı gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adayların bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Peki KPSS şartı ve mezuniyet şartı nedir?

İMMİB Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği toplamda 28 kişilik kadro ile,

  • 11 İdari Memur,
  • 17 Uzman Yardımcısı,

alımı gerçekleştirecek.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri memur alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" şartları aranacak.

KPSS Şartı Var Mı?

Söz konusu memur alımları için adaylardan 2021 veya 2022 yılı KPSS'den aşağıdaki tabloya göre en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Memur alımında 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Uzman Yardımcısı alımı için Dört yılık eğitim veren bölümlerin, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi​, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Kimya Mühendisliği, İstatistik-Ekonometri, İşletme, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

İdari Memur Alımı için ise 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi​, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

Yabancı Dil Sınavı Şartı Var!

Uzman yardımcısı kadrosu için adaylardan Yabancı dil sınavı şartı aranacak. Bu kapsamda İngilizce dilinden son 3 yılda yapılan sınavdan en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İMMİB Memur Alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 12 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece Şahsen veya posta yolu ile yapılacak.

Başvuru İçin İstenen Belgeler?

Genel Sekreterliğimiz web sitesinden (www.immib.org.tr) temin edilecek İş Talep Formu,

T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (Nüfus Cüzdan fotokopisi üzerine "doğruluğunu beyan ederim” ibaresinin yazılarak imzalanması)

İki adet vesikalık fotoğraf,

Öğrenim diploması veya Mezuniyet belgesinin fotokopisi,

KPSS Sınav Sonuç Belgesi,

Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuran adaylar için Yabancı Dil Sınavından asgari puanı aldığını gösterir belgesi,

Güncel Özgeçmiş (CV)

Adli Sicil Belgesi

Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin)

İLANIN TAM METNİ

İMMİB İş Talep Formu.doc

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2022, 14:20
YORUM EKLE