HMB 871 Memur Alımı Yapacak! Boş Kadrolar Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımı yapacak. Resmi Gazete kararı ile farklı alanlarda 871 kadro ihdası yapıldı. Şartlar ve Kontenjanlar haberde.

HMB 871 Memur Alımı Yapacak! Boş Kadrolar Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımı yapacak. Az Önce yayımlanmış olan Resmi gazete kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Memur Alımı gerçekleştirecek. Buna göre Kadro ihdası kararı yayımlanmış olup boş kontenjanları ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

871 Memur Alımı Kadro İhdası Yapıldı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı yayımladığı karar ile bünyesine Lisans mezunu alanlarda 871 memur alımı gerçekleştirecek. Bu yönde alımlar,

  • 671 Kişi Merkez,
  • 200 Kişi Taşra,

Teşkilatına gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları ne Olacak?

Adaylardan genel oalrak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan KPSS'den Lisans seviysinde alanına göre en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. Öte yandan 35 yaşından küçük olan adayların başvuru alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Alınacak?

Söz konusu Kadro ihdası için yayımlanmış olan karar ile başvru süreci belli değil. İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2023, 13:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Minikkus
Minikkus - 2 ay Önce

Yas sarti kalkmali. Yasi buyuk olup atanamayanlar memur olmaya hakki yok mu?