HMB 50 Memur Alımı İlanı Yayımlandı ( Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı  )

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. 50 Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Şartlar ve Alan dağılımı haberde.

HMB 50 Memur Alımı İlanı Yayımlandı ( Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı  )

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce yayımlanan memur alımı ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 11 farklı Grupta 50 memur alımı yapılacağını bildirdi. Alımlar Bakanlığın Merkez Teşkilatı İstanbul ve Ankara illerinde gerçekleştirilecek. 

Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı 50 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

HMB 50 Memur Alımı Alan Dağılımı Nedir?

 • 4 Kişi Hukuk (Ankara ),
 • 11 Kişi İktisat (Ankara ),
 • 7 Kişi İşletme, İktisat, Maliye, Muhasebe, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler (Ankara ),
 • 7 Kişi Ekonometri (Ankara ),
 • 3 Kişi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Ankara ),
 • 7 Kişi Bilgisayar Mühendisliği (Ankara ),
 • 4 Kişi Endüstri Mühendisliği (Ankara ),
 • 1 Kişi Hukuk( İstanbul ),
 • 2 Kişi Ekonometri( İstanbul ),
 • 2 Kişi Bilgisayar Mühendisliği( İstanbul ),
 • 2 Kişi Endüstri Mühendisliği ( İstanbul ),

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine istihdam edeceği memur adaylarından genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya Askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Başvuru yapacak adaylardan 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 75 puan almış olmak gereklidir. KPSS Puan türlerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Yabancı Dil Sınavı Şartı Olacak!

Son 5 yıl içerisinde yapılan YDS den İngilizce dilinden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Var Mı?

Uzman yardımcısı alımında adaylardan Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir),

Eğitim Şartı:

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, mimarlık, mühendislik, fen-edebiyat, iletişim fakülteleri ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının ilgili alanlarından mezun olmuş olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuruları 2023 yılında alınacaktır. Bu kapsamda Bakanlık bünyesine başvurular sadece Elektronik ortamda alınacaktır. Buna göre,

Başvuru Tarihleri: 16 - 27 Ocak 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE