HMB 2 Bin Personel Alımı Kadro Dağılımı, Yaş ve KPSS Açıklaması!

hazine ve Maliye Bakanlığında 2 Bin uzman memur alımı yapılacak. Gelir Uzman Yardımcısı, Müfettiş, HM uzmanı, Avukat kadro dağılımı için Bakan Berat Albayrak yeni bir açıklama yaptı. İşte detaylar..

HMB 2 Bin Personel Alımı Kadro Dağılımı, Yaş ve KPSS Açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanlığında 2 bin personel alımı için yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Bakanlık bünyesinde Uzman müfettiş ve Avukat kadrolarında 2 bin kişilik yeni istihdam yapılacağı müjdesini vermişti. Sınav tarihleri ile mülakat tarihleri açıklamasının ardından, 2020 Gelir Uzman Yardımcısı kadrosunda ne kadar alım olacağı, 2028 KPSS puanlarının kullanılıp kullanılmayacağı adaylar tarafından en çok sorulan sorular arasındaydı. Bu bağlamda Bakan Albayrak sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak kadro dağımını açıkladı.

2 BİN PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI;

Gelir uzmanı kadrosunda 1000 kişi, Vergi müfettiş kadrosunda 200, Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alımında 500, Defterdarlık uzman yardımcısı kadrosunda ise 300 kişi alınacak. Ayrıca Avukat kadrosu için sayı ayrıca değerlendirileceği açıklandı. Daha önce iptal edilen vergi müfettişliği sınavındaki adayların bu alımlara yeniden katılabilecekleri fakat iptal edilen sınavlar bu kapsamda değerlendirilmeyeceği ifade edildi.

Ayrıca Vergi müfettişliği sınavına katılan Gelir uzman yardımcısı sınavlarına da katılabileceği, adayların yani birden fazla sınava katılabilmeli için çalışma yapılacağı açıklandı.

2018 KPSS İLE Mİ ALINACAK BELLİ OLDU!

Adayların 2018 Kpss puanları yani GUY, Müfettişlik, HM Uzman Yardımcısı alımlarında kullanamayacakları ifade edildi. Bu bağlamda; adaylar 2019 ve 2020 KPSS sınavlarından aldıkları puanlar ile başvuru yapabilecekler.

YAŞ ŞARTI: Adayların yaş şartı esnetilmesi konusundaki talepleri devam etmekte. Bakan Albayrak sosyal medya paylaşımında yaş şartının 35 olacağını ifade etti.

Gelişmelerinden anında haberdar olmak için TIKLAYIN

Yaş ve KPSS hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 23:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okuyucu
Okuyucu - 3 yıl Önce

Keşke alım yapmak yerine sözleşmeli personellerin çıkışı yapılmasaydı