HMB 150 Memur Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı Sonuçları ve KPSS Taban Puan?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 150 memur alımı sonuçları açıklandı. Sınava katılacak adaylar ve sıra numaraları belli olduç

HMB 150 Memur Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı Sonuçları ve KPSS Taban Puan?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapıyor. Türkiye Geneli farklı illerde olmak üzere Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Söz konusu ilan ile Bakanlık Taşra Teşkilatı birimlerine alımnın yapacağı Uzman yardımcısı adayları için Giriş sınavı yapacak. KPSS Puanı ile yapılan başvurular sonrasında değerlendirme ve Sınav işlemleri olacak.

150 Memur Alımı Detayları:

Hazine ve Maliye Bakanlığı Türkiye Geneli 81 Şehirde olmak üzere 150 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar Defterdarlık Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı ile yapılacaktır.

Başvuru İçin Değerlendirmeler Nasıl yapıldı!

Hazine ve Maliye Bakanlığının Uzman yardımcısı alımı için Giriş Sınavına 1500 aday katılacaktır. Bu yönde Her şehire göre kadro sayısının 10 katı adayın başvuru yapması durumunda başvurularda yapılan KPSS puanı ele alınacak olup en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecektir.

Giriş Sınavı Detayları Nelerdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı Giriş sınavı iki aşamalı olmak üzere yazılı ve sözlü olarak gerçekleştirilecek. Bu kapsamda KPSS Puan sırasına göre değerlendirme ile önce Yazılı ve sonrasında sözlü sınava girişler yapılacak. 

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Bakanlık başvurularının sona ermesinden sonra 27 ocak 2023 tarihi ile sonuçlar açıklandı.

Sınav, 11/02/2023 tarihinde saat 10:00 başlayacaktır. Sınavın başlamasından itibaren ilk 30 dakika içerisinde gelen adaylar sınava katılabilecektir. Bu süre geçtikten sonra gelen adaylar sınava katılamayacaktır.

Adaylar, sınavda kimlik tespitinde kullanılmak üzere fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesini (Nüfus cüzdanı, T.C. kimlik numarası olan sürücü belgesi veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır.

Adayların; çanta ve benzeri eşyalar, cep telefonu, akıllı saat, çağrı cihazı, hesap makinesi, telsiz, cep bilgisayarı vb. elektronik cihazlarla sınav binasına girmeleri yasaktır. Bu nedenle, bu hususta gerekli tedbirleri önceden almaları gerekmektedir. Bu eşya, araç ve cihazları sınav sırasında yanında bulunduranların durumları tutanakla tespit edilecek ve ilgili adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylar sınavda yapacakları işaretlemeler ve yazacakları yazılar için yanlarında, koyu yazan siyah kurşun kalem, kalemtıraş ve iz bırakmayan silgi bulundurmalıdır. Cevap kağıdında yapılacak işaretlemelerin uygun şekilde yapılması ve değiştirilmek istenen işaretlemelerin iz bırakmayacak şekilde silinmesi konusundaki sorumluluk adaylara aittir.

SONUÇ VE SINAV TARİHİ SORGULAMA

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2023, 11:47
YORUM EKLE