Hazine ve Maliye Bakanlığı KPSS İle 25 Memur Alımı Başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alım için başvurular başladı. 25 kişilik kadro ile 2021 veya 2022 KPSS Puanı ele alınacak Memur alınacak. Başvuru bilgisi nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı KPSS İle 25 Memur Alımı Başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere memur alımı yapılacak. Söz konusu ilan için adayların KPSS'den puan almış olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda yayımlanmış ilan için Bakanlık merkez teşkilatında görevlendirmek üzere 25 memur alımı yapacağını bildirmişti.

Başvuru Süreci Başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 25 Stajyer Muhasebat alımı yapacak. İlgili ilan için başvurular Bugün ( 12 Aralık 2022 ) itibari ile başladı. Başvurular 10 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmekte olup sadece İnternet'ten yapılacak başvurular kabul edilecek.

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/hazine-ve-maliye-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Tarihleri: 12 Aralık - 23 Aralık 2022

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Bakanlığa başvuru yapacak adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel olarak, KPSS, Yaş, Eğitim şartları aranacaktır.

2021 veya 2022 KPSS Şartı Var!

Bakanlık memur alımında Geçerlilik süresi bitmemiş olan KPSS puanı kullanacak. Buna göre 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den en az P48 puan türünden en az 80 puan almış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartı Ne Olacak?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, hukuk fakültelerini ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.

Yaş Şartı:

Her memur alımında olduğu gibi Maliye Bakanlığı da adaylardan Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak şartı aranacak.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE