Hazine ve Maliye Bakanlığı 50 Memur Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımlandı. 50 Memur alımı sınav sonuçları duyuruldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 50 Memur Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için duyuru yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Muhasebe Denetmen Yardımcılığı Giriş sınavı için ilan yayımlanmıştı. Başvurular sonrasında 1000 kişilik sınava katılan adaylar için sonuç duyurusu yayımandı.

29 Nisan 2023 tarihinde yapılan Muhasebe Denetmen Yardımcılığı giriş sınavının yazılı bölümünde başarılı olarak sözlü bölümüne katılmaya hak kazanan adayları (her sınav grubundan 100 tam puan üzerinden en az 50 puan alan ve tüm sınav gruplarının aritmetik ortalama notu en az 70 puan olma şartını sağlayan adaylar) belirtildi.

Sınav Sonuçları Açıklandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığından gelen duyuruya göre 50 Muhasebe Denetmen yardımcısı alımı sınav sonuçları açıklanmıştır. Buna göre 22 mayıs 2023 tarihli sonuçlara aşağıdan ulaşabilirsiniz

Sınav Sonuçlarına İtirazlar ne Zaman?

Giriş sınavının yazılı bölümü sonuçlarına, Muhasebat Genel Müdürlüğünce duyuru tarihinden itibaren 10 gün içerisinde (aday tarafından T.C. Kimlik numarası, ad soyad, adres bilgileri, imzaları, itirazın gerekçesi ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi TR80 0001 2001 2940 0004 0002 29 IBAN no’lu banka hesabına 50 TL itiraz ücreti yatırıldığını gösteren belge ile) yazılı olarak itiraz edilebilir. İtirazlar Sınav Kurulunca incelenerek itiraz tarihinden itibaren 10 gün içerisinde sonuçlandırılır.

Sözlü Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylara; sınav tarihi ve yeri, Bakanlığın (www.hmb.gov.tr) ve Muhasebat Genel Müdürlüğünün internet sitesinde (www.muhasebat.hmb.gov.tr) ayrıca duyurulacaktır.

SINAV SONUÇLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan. Bacil
Kaan. Bacil - 1 hafta Önce

İşegirmek. İstoyom