Hazine ve Maliye Bakanlığı 455 Memur Alımı Yapacak! İlan Yayımlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor. KPSS Puanı ile 455 Memur alımı için şartlar ve başvuru detayları belli oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 455 Memur Alımı Yapacak! İlan Yayımlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için ilan yayımladı. Resmi Gazetede yayımlanan ilanlar ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 farklı ilan yayımladı. Söz konusu yayımlanmış olan ilanlara göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine Memur Kadrosuna 455 kişilik kadro ile Memur Alımı gerçekleştirecek. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Hazine ve Maliye Bakanlığı başvuru ilanı hakkında detayları aktaracağız. Söz konusu ilanlara göre alımlar KPSS Puanı ile ve Giriş Sınacı ile gerçekleştirilecektir.

Başvuru Alınacak Kadrolar Hangileridir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımları 455 kişilik kadro ile aşağıdaki kadrolarda yapılacak. Her pozisyon için farklı başvuru tarihi ve ilan bulunuyor.

  • 400 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı,
  • 40 Uzman Yardımcısı,
  • 15 Bilişim Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

KPSS Puanı İle Memur Alımı Yapılacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımları KPSS Puanı ile gerçekleştirilecek. Buna göre adayların 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmaları gerekecektir.

Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı Alımı İlan Detayları:

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 kişilik kadro ile MHUY ( Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı ) alımı gerçekleştirecek. Başvuru için adaylardan KPSS Puanından en az 75 puan almış olmak şartı aranacaktır. İlan için başvuru tarihleri değiştirilmiş olup başvurular 27 Ekim - 2 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacak. İlanın tam metni ve detayları burada.

Uzman Yardımcısı  Alımı İlan Detayları:

Bakanlık Ankara'da iki farklı alanda memur alacak. Buna göre Hukuk Fakültesi Mezunu 10 Memur ve siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler mezunu 30 Memur alımı yapılacak. KPSS Olarak P5, P7, P8, P11, P13, P17, P18, P27, P28, P36, P47, P48 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır. Başvurular en geç 16 Eylül 2022 tarihine kadar yapılacak. İlanın Tam metni ve Detayları Burada

 Bilişim Personeli  Alımı İlan Detayları:

Bakanlık 15 kişilik bilişim kadrosu ile 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı, 4 Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Veri Mühendisi, 1 Veri Analisti, 1 Sistem Yöneticisi, 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı, 1 Uzman Veri Tabanı Yöneticisi, 1 Kıdemli Uzman Veri Tabanı Yöneticisi, 1 Kıdemli Altyapı ve Sistem Mimarı, 3 Yazılım Takım Lideri alacak. P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranıyor. Başvurular en geç 19 Eylül 2022 tarihine kadar yapılması gereklidir. İlanın Detayları Burada

İLANLARIN BAŞVURULARINDAN VE SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE