Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Başvuruları Ekim'de Başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 memur alımı için adaylardan aranan şartlar nelerdir? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Başvuruları Ekim'de Başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımladığı memur alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Genel Yönetim kapsamında Merkez teşkilatına Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere 400 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecektir.Bakanlık tarafından yapılacak olan sınav ile 400 Uzman yardımcısı alımı başvuruları Ekim'de başlıyor. Bu kapsamda İşin Olsa ekibi olarak sizlere Memur Alımı ilanı hakkında detayları aktaracağız.

400 Memur Alımı Başvurusu Ekim'de Başlıyor!

Bakanlığa 400 uzman Yardımcısı alımı başvuruları Ekin ayında başlayacak. Bakanlık yaptığı açıklamaya göre Ön Başvurular 27 Ekim 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 2 Kasım 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece ÖSYM adresi üzerinden yapılacaktır.

KPSS Puan Şartı ile Değerlendirme Yapılacak?

Memur Alımı sınavına katılmak isteyen adaylardan KPSS şartı aranacak. Buna göre adayların 2021 veya 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den P48 puan türünden en az 75 ve üzeri puan almış olmaları gerekmekte olup bu puan üzerinden kadro sayısının 20 katı aday yani 8000 kişi Hazine ve Maliye Bakanlığının yapacağı sınava katılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar aranacak?

İlgili kontenjan alımlarında genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise Eğitim, Yaş ve KPSS şartı aranacak.

Genel Şartlar:

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

  • En Az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmuş olmak,
  • Sınavın yapıldığı Yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış
  • KPSS'den P48 puan türünden en az 75 puan almış olmak,

şartı aranacaktır. BAŞVURU SÜRECİ VE İLAN DETAYLARINA AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/maliye-bakanligi-400-memur-alimi-ilani-mali-hizmetlet-uzman-yardimcisi-h42284.html

İLANDA GÜNCELLEME YAPILDI!

KPSS sınavının ertelenmesi ile Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 memur alımı için başvuru tarihleri değişti. Haber detaylarına aşağıdaki bağlantıda ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2022, 00:16
YORUM EKLE