Hakimler ve Savcılar Kurulu 27 Memur Alımı Ne Zaman Başlıyor?

Hakimler ve Savcılar Kurulu memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde gelen ilan ile 3 farklı alanda 27 memur alımı yapılacak olup başvuru süreci ne zaman başlıyor?

Hakimler ve Savcılar Kurulu 27 Memur Alımı Ne Zaman Başlıyor?

Hakimler ve Savcılar Kurulu memur alımı yapacak. Yayımlanmış olan ilana göre 3 farklı alanda memur alımı yapılacak olup alımlar, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B Maddesine göre İstihdam edilmek üzere 27 memur personel alımı yapılacak. Bu kapsamda başvuru süreci bekleyen adaylar için İşin Olsa ekibi olarak bu haberde detaylı gilbi vereceğiz.

Kimler HSK Memur Alımına Başvuru Yapabilecek?

Hakimler ve Savcılar Kurulu memur alımına genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu doğrultuda;

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

KPSS Şartı olarak Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde puan almış olmak ve ancak Büro personeli alımı için Taban 70 ve Diğer Şoför ve Destek personeli alımları için 60 KPSS Puan şartoı aranacak.

Öte yandan alım yapılacak alanlada eğitimini tamamlamış olmak şartı aranacaktır.

Alım Yapılacak Kontenjanlar Hangileridir?

  • 5 Şoför,
  • 7 Hizmetli,
  • 15 Büro Personeli,

Başvuru Süreci Ne Zaman Başlayacak?

Hakimler ve Savcılar Kurulu yukarıdaki kadrolar için başvuru süreci 30 Mayıs 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 3 haziran 2022 tarihine kadar devam edecektir. Başvuruda bulunacak olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ALanına Göre özel başvuru şartlarına ve başvuru formuna ulaşabilecekler.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nedir?

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 10:13
YORUM EKLE