GSB 2022 Yılı 652 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvurusu Başladı!

GSB memur alımı başvuruları başladı. Bakanlık 652 Yurt Yönetim personeli alımı yapılacak olup KPSS 60 puan almış olan adaylar başvuru yapabilecekler. Başvuru Ekranı haberde.

GSB 2022 Yılı 652 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvurusu Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirlerde olmak üzere 652 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını bildilrmişti. Başvuruların başlamasını bekleyen adaylar için müjde! GSB Memur alımı başvurusu bugün başladı. Kadın Erkek Adaylar başvuruda bulunabilecek.

652 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu memur alımı ilanına göre 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre Türkiye Geneli farklı şehirlerde ve ilçelerde olmak üzere Tam Zamanlı Çalışacak Sözleşmeli personel alımı yapacak.

652 kişilik kadro ile Kadın Erkek adaylar alınacak. Bu yönde 334 Kadın ve 318 Erkek Memur alımı yapılacak. Başvurular Bugün  31 Ocak 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 5 gün içerisinde yani 4 Şubat 2022 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular e-Devlet Şifresi ile sadece İnternet üzerinden yapılacak.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvuru için aşağıda sizlerle paylaşacğaımız bağlantıyı kullanınız. Sonrasında açılan ekranda e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra Yurt Yönetim Personeli alımı ilanına başvurularınızı ilgili adımları inceeyerek başvuru yapabilirsiniz.

Başvurular sadece Kariyer adresi üzerinden yapılcak olup bunun dışında yapılacak herhangi bir başvuru kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU EKRANI

Kimler Yurt Yönetim Personeli Olabilir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Yönetim Personeli alımı başvurusu için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş olarak ise 18 yaşını tamamlamış ve 65 yaşından büyük olmamak gereklidir. Ayrıca, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç), Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak, Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak gereklidir.

Eğitim şartına göre Grup kontenjan dağılımı ise;

- Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, İşletme, Maliye, Ekonometri, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve İnsan Kaynakları Yönetimi ile ilgili bölümlerinden mezun olmak Şartı İle 60 Erkek ve 74 Kadın.

- Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren resim, heykel, grafik, seramik, geleneksel Türk sanatları, fotoğraf, müzik, film tasarımı ile ilgili bölümlerinden mezun olmak Şartı İle 99 Erkek ve 100 Kadın.

- Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler ve turizm ile ilgili bölümlerinden mezun olmak Şartı İle 99 Erkek ve 100 Kadın.

- Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Bilgi ve Belge Yönetimi, Biyoloji, Coğrafya, Felsefe, Fizik, İstatistik, Kimya, Matematik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, MütercimTercümanlık ile ilgili bölümlerinden mezun olmak Şartı İle 30 Erkek ve 30 Kadın.

- Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir bölümünden mezun olmak Şartı İle 30 Erkek ve 30 Kadın.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 10:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizem feride akar
Gizem feride akar - 2 yıl Önce

Ben 2 yil önlisans im neden bizlere uygun bölüm yok fiz tedavi teknikeri yim boşami okudum yetkililere soruyorum ve ben bu işe başvuru yapamıyorum

Koray ÜK
Koray ÜK - 2 yıl Önce

Nedense sadece 2020 kpss puanını kabul ediyor. 2021 neden sayılmıyor?

Hayriye
Hayriye - 2 yıl Önce

Ben sosyal hizmetler önlisans mezunuyum mezun olduğumdan buyana önlisans mezunu bir kişi bile alınmadı alım yapılmıyorsa bu bölümler neden açılıyor

Sibel Karaca
Sibel Karaca - 2 yıl Önce

Bu sene de Gençlik Spor Bakanlığı güvenlik görevlisi alımı olacak mı bilen varsa bilgilendirebilirmi

pln
pln - 2 yıl Önce

1 tercih mi oluyor sadece bilen var mı?

Sonszz23
Sonszz23 - 2 yıl Önce

Ben ogretmenlik mezunuyum simdi tarih cografya gibi bolumlere ayricalik taniyip kontenjan ayiriyosunuz da bize neden yapmiyorsunuz ? Ya da ben mi bilmiyorum başvuru yapabiliomuyuz o gruptan, bununla ilgili bi bilgi de yok yanlis gruptan tercih yapmak istemiorum

Ali Veli
Ali Veli - 2 yıl Önce

Tügva diyen zilletçiler gelirse hdpkk lı DHCP limi alacaklar zırtopoz gibi torpil ayağı yapıyor sun orada torpil de parti değil içeride çalışanların tanıdıkları alınıyor çalışan yakınları

Esra ben
Esra ben - 2 yıl Önce

İl neresi hiçbir detay yok mu ya