Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 50 Denetmen Yardımcısı Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2021 yılı Memur Alımı başvuru süreci başladı. Farklı alanlarda olmak üzere 50 Denetmen yardımcısı alınacak. İşte başvuru ekranı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 50 Denetmen Yardımcısı Alımı Başvuru Ekranı Açıldı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Memur Alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 50 Denetmen Yardımcısı alımı yapacak. Alımlar 2019 veya 2020 yılı KPSS'den alınmış puan ile yapılacak olup başvuru süreci başladı. Elektronik ortamda yapılacak başvrulara ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz.

9 ALANDA ALIM YAPILACAK!

Bakanlık yayımlamış olduğu ilanda 9 farklı alanda memur alımı yapacağını bildirdi. Her alan için beliritlen KPSS Puanı türü farklı olup alımlar Taşra teşkilatına yapılacak. Bu kapsamda,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,

b) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),

c) Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.), ç) Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,

d) ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,

e) Başvuru yapacak adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınav ücretini yatırıp da yazılı sınava katılmaya hak kazanamayan adaylara yatırdıkları tutar iade edilecektir.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Denetmen Yardımcısı alımı için başvurular Bugün ( 02 Şubat 2021 ) itibari ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 12 Şubat 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını Bakanlığın kurumsal internet sitesinden (www.ticaret.gov.tr) gerçekleştirilecek olup duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

2 AŞAMALI SINAV YAPILACAK!

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınava, aşağıda belirtilen her bölüm için karşılarında belirtilen KPSS puan türünden başarı sırasına göre kontenjan sayısının 20 katına kadar aday çağrılacaktır. Çağrılan son sıradaki aday ile eşit puana sahip adayların tamamı yazılı sınava çağrılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 22:08
YORUM EKLE