Dışişleri Bakanlığı KPSS siz Memur Alımı ( Vaşington Büyükelçiliği )

Dışişleri Bakanlığı Amerika Memur alımı ilanı yayımlandı. KPSS şartı olmadan en az lise mezunu 41 yaşından küçük memur almı ilan detayları haberde.

Dışişleri Bakanlığı KPSS siz Memur Alımı ( Vaşington Büyükelçiliği )

DIşişleri Bakanlığı memur alımı yapacak. Az Önce Bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre Amerikada bulunan Vaşington Büyükelçiliği bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Sözleşmeli Sekreter alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda Adaylara sınav yapılacaktır. Sınava katılmak için bazı nitelikler aranacaktır.

Kontenjan Detayları Nedir?

Bakanlık tarafından gelmiş olan duyuruya göre Vaşington Büyükelçiliği’nde münhal bulunan iki(2) adet sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

Başvuru İçin Hangi Nitelikler Aranacak?

Büyükelçilik alımlarında adayladan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak, Bilgisayar kullanabilmek " gibi nitelikler aranacaktır.

Ayrıca adaylardan bazı özel niteliklerde istenecektir. Bu kapsamda:

Mezuniyet Şartı:

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Yaş Şartı:

Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,

Yabancı Dil Şartı:

Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular 25 Haziran 2023 Pazar TSİ 10:00 ile 14 Temmuz Cuma TSİ 23:59 arasında e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevdet kemal Durmuşoğlu
Cevdet kemal Durmuşoğlu - 3 ay Önce

İngilizce veya başka yabanci dil bilsek dış işleri bakanlığı her zaman kadro açıyor fakat ne yazikki yabancı dil seviyem çok yetersiz