DHMİ Ön Lisans Mezunu 196 Memur Personel Alımı - Mülakat YOK

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Tercih kılavuzu ile 196 Kamu Personeli alacak. Ön Lisans mezunu KPSS Taban puan şartı olmadan kontenjanlar haberde.

DHMİ Ön Lisans Mezunu 196 Memur Personel Alımı - Mülakat YOK

Devlet Hava Meydanları İşletmesi ( DHMİ ) memur alımı ilanı yayımlandı. ÖSYM tarafından gelmiş olan Tercih KIlavuzu duyurusu ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı kadrolarda olmak üzere Ön Lisans mezunu memur personel alımı gerçekleştirilecek. Mülakatsız Personel Alımı yapılacak olup adaylardan herhangi bir KPSS taban puan şartı aranmamaktadır. Peki hangi kadrolarda memur alımı yapılacak. Şartlar nelerdir?

Ön Lisans Mezunu Memur Alımı Kontenjan Dağılımı:

  • 75 ARFF Memuru,
  • 30 İş Makinası Sürücüsü,
  • 3 Köprü Operatörü,
  • 88 Tekniker,

Tercih Süreci Devam Ediyor!

ÖSYM aracılığı ile yayımlanmış olan KPSS 2023/1 kapsamında memur alımı ile yayımlanan DHMİ Memur alımında başvuru süreci devam ediyor. 6 Temmuz 2023 tarihi ile başlayan tercihler en geç 13 Temmuz 2023 tarihine kadar devam edecektir. Tercihler sadece ÖSYM üzerinden Elektronik ortamda yapılacak.

Kimler Tercih Yapabilecek?

ÖSYM ile gelmiş olan tercih kılavuzuna göre adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu yönde yaş şartı da aranmıyor olup adayların Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

KPSS Şartı Nedir?

Alımlar ön lisans seviyesinde gerçekleştirilecek olup 2022 yılı KPSS Puanı kullanılacak ve KPSSP93 puan türünden puan almış olmak gereklidir. Herhangi bir Taban puan şartı da bulunmuyor.

Mülakat Yapılmayacak!

DHMİ memur personel alımlarında KPSS puan sırası kullanılacak olup Mülakatsız Memur Alımı yapılacaktır.

Nitelik Kodları ve Özel Eğitim Şartları:

ARFF Memuru Nitelik Kodu: 

3331 - İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İş Makinası Sürücüsü Nitelik Kodu: 

3366 - Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Makine, Termik Santral Makineleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Köprü Operatörü Nitelik Kodu: 

3366 - Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Makine, Termik Santral Makineleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Tekniker Nitelik Kodu: 

3287 - Termik Santrallerde Enerji Üretimi, Hidroelektrik Santralları, Hidroelektrik Santralleri, Elektrik Enerjisi Üretim,İletim ve Dağıtımı, Enerji önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3293 - Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Deniz Elektroniği önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3292 - Mekatronik veya Mekatronik Teknolojisi önlisans programından mezun olmak.

3366 - Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Makine, Termik Santral Makineleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3233 - Doğalgaz,Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğalgaz ve Isıtma, Doğal Gaz ve Isıtma, Doğalgaz ve Boru Hatları Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3248 - Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3373 - Otomotiv Tasarım ve İmalat, Otomotiv Satış Sonrası Hizmet, Motor, Otomotiv, Motor Otomotiv, Otomotiv Endüstrisi, Oto Motor Teknolojileri, Oto Elektrik-Elektronik, Otomotiv Tamir ve Bakım, Otomotiv Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Kemal çelik
Ali Kemal çelik - 5 ay Önce

İş makinası operatörü için deneyim şartmı aktif kullanmakmı gerekiyor sadece forklift kullanmak yeterlimi

Yakup özbay
Yakup özbay - 5 ay Önce

Tercihler bittimi devam ediyormu

Nuray Gökbel
Nuray Gökbel - 5 ay Önce

Koskoca Türkiye 196 kişi gençlerle dalga geçmeyin hayallerini yok etmeyin yazık günah bu gençlere

Nuray Gökbel
Nuray Gökbel - 5 ay Önce

Pandemiden en fazla etkilenen devlet hava meydanları işletmesi gençlerle dalga geçer gibi iki yüzlü kişi mi alacak yazık günah bu gençlere beklemekten yoruldular vicdan lazım sizlere