CTE 2023 Yılı 8.647 İKM ( Gardiyan ) Alımı - Taban KPSS Kadın / Erkek

2023 yılı 8.647 İnfaz ve Koruma memuru alımı yapılıyor. KPSS Taban puan değerlendirmesinde Taban puanlar ne olacak? Kadın Erkek kontenjan dağılımı nedir?

CTE 2023 Yılı 8.647 İKM ( Gardiyan ) Alımı - Taban KPSS Kadın / Erkek

Adalet Bakanlığına bağlı olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 2023 yılı Memur Alımı ilanı yayımladı. Bu kapsamda Ceza evlerinin güvenliğini sağlayan İnfaz ve Koruma Memuru alımları için kontenjan dağılımı ve diğer detaylarda paylaşıldı.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere İnfaz ve Koruma memuru alımı hakkında bilmeniz gerekenleri aktaracağız.

2023 yılı 8647 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı Yapılacak!

Ceza ve Tevkievleri Genel Müdürlüğü 2023 yılı İKM alımları için oldukça yüksek kadroya yer verdi. Kadın ve Erkek adayların başvuru yapabileceği ilan ile,

  • 7560 Erkek İKM,
  • 1087 Kadın İKM,

alımı gerçekleştirilecektir.

İKM ( Gardiyan ) Alımı Başvuru Şartları Nedir?

2023 yılı İnfaz ve Koruma memuru alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. madesindeki şartlar aranacak. Ayrıca adayların KPSS ve diğer şartları sağlıyor olmaları gereklidir.

Genel Şartlar Nedir?

İKM alımında adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

İKM Alımında 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı Nedir?

11.05.2023 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak. Merkezi sınavın (KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak.

Eğitim Şartı:

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Boy ve Kilo Şartı:

Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak,

Sağlık Şartı:

A Ceza infaz kurumlarında infaz ve koruma memuru unvanında istihdam edilecek olan personel için; 14.09.2021 tarihli Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İnfaz ve Koruma Memuru Unvanına Atanacaklarda Aranan Sağlık Şartları Yönetmeliği kapsamında Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ceza ve Tevkiefleri Genel Müdürlüğü İnfaz ve Koruma memuru alımı başvurular 25 Nisan 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 11 Mayıs 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuru detayları ve tüm Adalet bakanlığı ilanlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/adalet-bakanligi-ve-cte-2023-yili-22-bin-43-memur-personel-alimi-h44131.html

İnfaz ve Koruma Memuru Alımı KPSS Taban Puanlar Kaç Olacak?

Adayların en çok merak ettiği konulardan biriside KPSS Puan değerlendirmesinde Taban puanlar kaç olacağı oldu. Bu kapsamda KPSS Puan değerlendirmesi yapılacak. Önceki yıllarda yapılan atamalarda Taban puanlar şöyledir;

Erkeklerde Taban KPSS Puanı: 71 - 80 KPSS Taban Puan Arasında atama yapıldı.

Kadınlarda Taban KPSS Puanı: 75 ve 85 Puan Arasında Atama Yapıldı!

25 Bin 941 Aday Boy ve Kilo Ölçümüne Tabi Tutulacak!

İnfaz ve koruma memuru pozisyonlarına yapılacak atamalarda boy kilo ölçümü merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 3 (üç) katı kadar aday çağrılacaktır. Son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı boy-kilo ölçümüne alınacaktır.

Sözlü Sınav Yapılacak!

Boy-Kilo ölçümü ve uygulamalı sınava girip, yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı sayılan adaylar ile diğer unvanlara başvuran adaylar, başvuruda bulundukları komisyonda sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

  • İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40 Puan,
  • Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi 20 Puan,
  • Genel kültür 20 Puan,
  • Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 Puan,

Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir. Şoför pozisyonuna alınacak adayların mesleki bilgisi tespit edilirken araç başında ve araç kullanma becerisi ölçülmek suretiyle yapılacaktır.

İKM ALIMLARI HAKKINDA TÜM GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ VE İNSTAGRAMDA BİZİ TAKİP EDİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2023, 08:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selma yüksel
Selma yüksel - 6 ay Önce

70 puan olması çok saçma diğer memurluklar 60 puadan başlıyor infaz koruma memurunda güç boy pos aranır sanki muasebe tutacak

karen
karen @Selma yüksel - 6 ay Önce

ablacım bi zahmet 70 puan al yani

Vehbi Çelik
Vehbi Çelik @Selma yüksel - 6 ay Önce

Benim 71 puan başvuru yapmayı düşünüyorum inşAllah olur

Miray
Miray - 6 ay Önce

İllere göre alım sayısı değişecek mi hangi il en fazla alımı yapacak bulamadım hiç biyerde

Selahattin Bozüyük
Selahattin Bozüyük - 6 ay Önce

Arkadaşlar ben geçen sene Önlisans kpss ye girdim. sonradan lisans mezunu oldum. ben mezun olana kadar bütün kpssler yapılmıştı. şuan da Önlisans puanımla lisans mezunu olarak başvurabilirmiyim sizce?

xcv
xcv @Selahattin Bozüyük - 6 ay Önce

hayır lisans diploman geçeri önnlisans puanın düşer

Nurullah Yaşar
Nurullah Yaşar - 6 ay Önce

İkm alımı 60 olmalı polislikten çok.

Günes semra
Günes semra - 6 ay Önce

Bu yas sinirini kaldirsaniz

Sema
Sema - 6 ay Önce

başvurular nerden yapılıyor

Eyüp türk
Eyüp türk - 6 ay Önce

Bu konuyla tam bilgi sahibi olan biri varsa bana dönebilir mi

Mb
Mb - 6 ay Önce

68 ile başvuru yapamaz mıyım ?

fds
fds @Mb - 5 ay Önce

sen o puanla cumhur başkanı bile olursun fksdfjshdg