Çalışma Bakanlığı 2828 Sayılı Kanun İle Memur Atama Duyurusu Yayımlandı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımladı. 2828 Sayılı Kanun kapsamında atama için istenen belgeler duyuruldu.

Çalışma Bakanlığı 2828 Sayılı Kanun İle Memur Atama Duyurusu Yayımlandı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımladı. Az Önce Bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre 2828 sayılı Kanun kapsamında yapılan atama sonucuna göre atanmaya hak kazanan adaylardan istenen belgeleri ve teslim tarihini açıkladı. Bu kapsamda İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili duyuru hakkında detayları aktarıyoruz.

2828 Sayılı Kanun İle Memur Alımı Yapılıyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2828 sayılı kanun kapsamında en az ilkokul mezunu Memur alımı yapılmaktadır. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan atamalar için sonuçlar açıklanmıştı. Çalışma Bakanlığına atanan adayların belge teslimi gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Memur Ataması İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

  • Yerleştirme Sonuç Belgesi
  • Atama Başvuru ve Beyan Formu (eksiksiz doldurulup imzalanacaktır.)
  • Diploma veya mezun olduğunu gösterir belgenin tasdikli sureti. (E-devlet üzerinden çıktısı alınan “Mezuniyet Belgesi” de kabul edilecektir),
  • Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet sisteminden alınabilir, ancak askerlik görevini tamamlamış adayların ayrıca terhis belgesini eklemesi gerekmektedir.)
  • Resmi kuruma ibraz edilmek üzere alınmış Adli Sicil Belgesi (E-Devlet kapısı üzerinden alınabilir)
  • Kimlik fotokopisi ve Nüfus Kayıt Örneği (E-Devlet kapısı üzerinden alınabilir.)
  • E-Devlet SGK Hizmet Dökümü Belgesi (E-Devlet kapısı üzerinden alınabilir.)
  • Mal Bildirim Formu (Form eksiksiz doldurulup, ön ve arka sayfaları imzalanarak kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.) (İndirmek İçin Tıklayınız.)
  • 3 adet vesikalık fotoğraf (Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine göre çekilmiş)

Atama Başvuru ve Beyan Formu

Belge teslim Tarihi Nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına atamalar için adaylar yukarıdaki belgeleri en geç 24 Ekim 2022 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir. Belgeler Son tarihe kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rabiya şahin
Rabiya şahin - 1 yıl Önce

Lütfen Allah rızası için benide işe Alinnn