ASHB 2828 Sayılı Kanun İle 2292 Memur Alımı Hakkında Duyuru!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstihdam edilmek üzere 2292 memur alımı için beklenen sonuçlar açıklandı. Kuruma Göre Sorgulama ekranı haberde.

ASHB 2828 Sayılı Kanun İle 2292 Memur Alımı Hakkında Duyuru!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımladı. Az Önce gelen duyuruya göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ( ASHB ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere en az İlköğretim mezunu adaylar içerisinden 2292 Memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. Başvuruların Eylül ayında alınması ile birlikte sonuçları az önce açıklandı.

2292 Memur Alımı Kontenjanları Nedir?

İlkokul/Ortaokul/ İlköğretim Mezunu 606 Memur Personel alımı Kadrosu ile alımlar, Hizmetli ve Dağıtıcı pozisyonlarında memur alımı yapılacak.

Lise Mezunu 1193 Memur Personel Alımı kadrosu ile alımlar, Memur, Teknisyen, Sürekli İşçi, Sağlık Teknisyeni pozisyonlarında personel alımı yapılacak.

Ön Lisans Mezunu 176 Memur Personel Alımı Kadrosu ile alımlar, Memur, Çocuk Gelişimcisi, Sekreter, Sürekli İşçi, Sağlık Teknikeri, Tekniker pozisyonlarında memur alımı yapılacak.

Lisans Mezunu 317 Memur Personel Alımı Kadrosu İle Alımlar, Avukat, Mühendis, Memur, Diyetisyen, Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Sürekli İşçi, Eczacı, Öğretmen, Arkeolog pozisyonlarında memur alımı yapılacak.

Beklenen Sonuçlar Açıklandı!

2828 Sayılı Kanun Kapsamında Sosyal Hizmet Modellerinden Yararlananların İstihdamına İlişkin Yerleştirme Sonuçları

27.09.2023 tarihinde gerçekleştirilen 2828 sayılı Kanun kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananların istihdamına ilişkin atama kurası yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

Sonuçlar Elektronik Ortamca Sorgulanacak!

ASHB bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 2292 KPSS siz memur alımı başvuru sonuçları aşağıdaki gibi bir ekrandan T.C. kimlik numarası ile sorgulanacaktır. Aşağıdaki görsel Örnek amaçlıdır.

Kurumların İstediği Şahsen Başvuru Belgeleri Nelerdir?

1- Atama Başvuru formu, (Eksiksiz olarak doldurulacaktır.) (Ek-1)

2- Mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli ya da aslı gösterilmek kaydıyla Kurumumuz İl Müdürlükleri yetkili personelince tasdik edilmiş örneği (Yalnızca öğrenim belgesi), Yurt dışından mezun olanlar için Yüksek Öğretim Kurulundan alacağı Diploma Denklik Belgesi, Ortaokul ve/veya lisede hazırlık okunmuş ise ya da yüksek lisans/doktora yapılmış ise tasdikli belge, (E-Devletten alınan belgeler kabul edilecektir.)

3- 2 adet vesikalık fotoğraf, (4,5 x 6 cm son altı ay içerisinde resmi işlemlerde kullanılabilecek şekilde çekilmiş olması gerekmektedir)

4- Askerlik durumunu gösterir belge aslı veya onaylı örneği (Terhis belgesi, tecilli veya muaf olduklarını gösterir belge) (E-Devletten alınan belgeler kabul edilecektir.) (Müracaat tarihi itibarıyla askerde olanların, bu durumlarını dilekçe ile beyan etmeleri ve asker dönüşü terhis belgesi ile Kuruma başvurmaları gerekmektedir.)

5- Mal Bildirim Formu, (El yazısı ile eksiksiz olarak doldurulacak, imzalı ve kapalı zarf içinde) (Ek-2)

6- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (Ek-3)

7- Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı fotokopisi (1 Adet)

8- Adli sicil kaydı (1 Adet) (E-Devlet’ten alınan belge kabul edilecektir.)

9- Atama işlemleri hakkında SMS ile bilgilendirilmek isteyen adaylar için talep dilekçesi (Ek-4)

KURUMLARDAN GELECEK DUYURULARI ANINDA ALMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2023, 22:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seçil başyurt
Seçil başyurt - 3 ay Önce

Eski hükümlü yaş sınırı kaldırılsın

Şule Bayraktar
Şule Bayraktar - 3 ay Önce

Öksüz yetim çocuklara Aile bakanlığında annelik yapmak için lisans bölümlerini neden kısıtladınız?