Aile Bakanlığı KPSS siz 25 Memur Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Aİle ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 25 İşaret Dili Tercümanı alımı sonuçları açıklandı.

Aile Bakanlığı KPSS siz 25 Memur Alımı Hakkında Duyuru Geldi!

Aİle ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı memur alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında KPSS şartı olmaksızın alımını yapacağı İşaret Dili Tercümanı alımı için sonuçlar açıklandı. Başvurların 3 - 21 Ekim 2022 tarihleri arasında alınmasından sonra sonuçlar duyuruldu.

Mesleki Uygulama Sınav Duyurusu Geldi!

Aile Bakanlığı memur alımında yayımlanan duyuruya göre başvurusu onaylanan adaylar için sınav duyurusu yayımlandı. Söz konusu duyuruya göre sınava katılacak adayların listesi elektronik ortamda sorgulanacak.

Aile Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre,

Aile ve Sosyal Hizmetler Sözleşmeli İşaret Dili Tercümanı Personel giriş sınavı için başvurular 03/10/2022-21/10/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden alınmış olup, mesleki uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adaylar belirlenmiştir.

Sınav Tarihleri Belli Oldu!

ASHB 25 şehiede alımını yapacağı İşaret Dili tercümanı alımı için uygulanacak olan " Sözleşmeli İşaret Dili Tercümanı Mesleki Uygulama Sınav" için tarihleri Bakanlık tarafından açıklandı. Mesleki uygulama sınavına aşağıda belirtilen Türk İşaret Dili Yeterlilik Sınav (TİDYES) puanı ve üstündekiler çağrılmıştır.

Buna göre sınavlar 10 - 11 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Bakanlıktan gelmiş olan duyuruya göre ise,

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sözleşmeli Personel Mesleki Uygulama Sınavı 10/11/2022-11/11/2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar başvuru durumu, sınav tarihi ve yerine ilişkin bilgilere Kariyer Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak görüntüleyebilirler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım - 1 yıl Önce

İşsizim Çalışmak istiyorum Allah Rızası için beni Kurumunuza yanınıza alın Lise Mezunuyum.

İrem nur kale
İrem nur kale - 1 yıl Önce

Allah rızası için kurumunuza alın elimde 3 tane sertifika var eczane hizmetleri diş hekimliği asistanlığı ve tıbbi sekreterlik ama hiç kimse almıyor annem babam ayrı ve kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum çalışmak istiyorum

Kyrakyra
Kyrakyra - 1 yıl Önce

İki ünv mezunuyum issizim. lisebmezunu mu alacaklar