Adalet Bakanlığı CTE 400 İdare Memuru Alımı İlanı Yayımlandı!

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Kadın Erkek adaylar içerisinden 400 İdare memuru alacak. KPSS Puanı ile alım detayları ve başvuru şartları haberimizde.

Adalet Bakanlığı CTE 400 İdare Memuru Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığına bağlı olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 400 memur alımı için ilan yayımladı. Kadın Erkek adaylar içerisinden olmak üzere 400 kişi alınacak. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yapacağı sözlü ve mülakat sınavı ile 9-5 inci dereceli kadrolara 400 İdare memuru Alımı yapacak. Adalet Bakanlığı Alımları için 100 Kadın ve 300 Erkek aday alınacak.

CTE İdare Memuru Alımı Başvuru Şartları

CTE Memur Alımı İçin Adaylarda aranacak şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 29'uncu maddesi hükümleri gereğince adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

-Türk Vatandaşı olmak,

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, -Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

-Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11.12.2020 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (06/09/1985 ve sonrası doğumlu olanlar),

-Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (sağlık kurulu raporu sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

-2020 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

-En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar 27.11.2020 - 11.12.2020 tarihleri arasında Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına başvurularını bizzat yapılacak olup başvuru esnasında başvuru formu ile birlikte yukarıda istenilen evrakları teslim edeceklerdir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 03:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
muti
muti - 3 yıl Önce

Ülke genelimi alım anlamadım

Aysé
Aysé - 3 yıl Önce

Iş tam olarak ne anlamadım

yasin
yasin - 3 yıl Önce

Adalet Bakanlığı CTE 400 İdare Memuru Alımı ilanında hazırlanan evrakları kişi kendisi mi verecek kardeşi de verse olur mu?

HTC
HTC - 3 yıl Önce

Kpss puan düsermi