2021 Yılı Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Şartları ve İlan Tarihi Nedir?

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Memuru alımları yapılacak. Resmi gazetede yayımlanan KPSS şartı sonrası ilan beklenmeye başlandı. Peki Şartlar nedir?

2021 Yılı Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Şartları ve İlan Tarihi Nedir?

Ticaret bakanlığı Gümrük Muhafaza Memuru alımı için remsi gazetede yeni bir duyuru yayımlanması ile 2021 yılı ilan beklenmeye başlandı. 21 Mart 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmış olan Gümrük Muhafaza Memuru alımı için KPSS şartı ve Sınava çağırılacak aday sayısı belli oldu. Bu kapsamda adaylar Gümrük Muhafaza Memuru alımı ilanını beklemeye başladılar. Bu yönde bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilanlar hakkında detayları aktaracağız.

2021 YILI 1000 ÜZERİNDE MUHAFAZA MEMURU ALIMI BEKLENİYOR!

Ticaret Bakanlığı bünyesine 2021 yılı için Gümrük Muhafaza Memuru alımı yapacak. Alımlar en son 2018 yılında yapılmıştı ve adaylardan 2016 yılı KPSS puanı şartı aranmıştı. Bu kapsamda Resmi gazetede yayımlanan karar ile adaylar kadro bekliyor. Bu yönde alımların 1000 kişilik kontenjan üzerinde yapılması beklenmektedir. Peki adaylardan hangi şartlar aranacak.

KPSS ŞARTI BELLİ OLDU!

Resmi gazetede 21 Mart 2021 tarihi ile yayımlanan ilan ile sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru Alımı KPSS Şartı ve sınava çağılacak aday sayısı belli oldu. Bu yönde adaylardan 70 KPSS şartı aranacak ve sıava dört katı aday çağırılacaktır.

Resmi Gazetede yayımlanmış olan kararın tamamına ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

GÜMRÜK MUHAFAZA MEMURU ALIMI ŞARTLARI:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,
  • KPSS’de lisans mezunları için KPSSP3 en az 70 puan almış olmak,
  • En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, İktisadî ve İdarî bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden veya en az dört yıllık eğitim veren yüksekokulların gümrük işletme bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının fakülte veya yüksekokullarından mezun olmak. Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bir bölümden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini başvuru esnasında jpeg formatında taratarak iş talep formuna eklemeleri gerekmektedir,
  • Sınava son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01/06/1988 tarihinde ve daha sonra doğanlar başvurabilir.)
  • Erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak,
  • “Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalık, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılık, körlük, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten, “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu” almak,

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza memuru alımı için alımlar bekleniyor. Bu yönde herhangi bir açıklama yapılmamış olup ilanın önümüzdeki aylarda yayımlanması beklenmektedir.

İlan yayımlandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 10:38
YORUM EKLE