Yüz Yüze Eğitim Yeniden Ertelendi! Yeni Tarih Ne Olacak?

Yüz yüze eğitim Valilik kararı neticesinde yeniden ertelendi. Son karar kabine toplantısı ardından alınacaktır. Peki detaylar nedir?

Yüz Yüze Eğitim Yeniden Ertelendi! Yeni Tarih Ne Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda 18 milyon öğrenci eğitim görüyor. Küçük yaş gruplarının velileri de düşünülürse yaklaşık olarak 20 milyon kişi okulların açılması ile hareket etmek durumunda kalacağı için yüz yüze eğitim konusunda karara varmakta zorluk çekiliyor. Buna göre 1 Martta yüz yüze eğitim başlayacağı bildirildi ancak Sağlık Bakanlığı kısıtlamaların kaldırılacağı virüs 100 binde oranını kabine toplantısına bırakmasından dolayı yüz yüze eğitiminde ertelenmesi kararı alındı. İlili karar İstanbul ve Ankara Valiliği tarafından alındı. İstanbul ve Ankara Valilikleri tarafından bu kararın alınmasından sonra tüm Türkiye geneli diğer şehirlerde de benzer durumun olması ön görülüyor.

Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

İstanbul Valiliği ve Ankara Valiliği tarafından yüz yüze eğitimin ertelendiği resmi yazı ile paylaşıldı. Özel olarak iki valilikte yapılan açıklama da henüz sınırlamalar belli olmadığı için kararın kabine toplantısı ardından çıkacak karara göre verileceği 1 Martta başlaması beklenen yüz yüze eğitimin ertelendiği belirtildi. Kabine toplantısı her hangi bir aksilik ya da program olmazsa 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacaktır. Yapılan bu kabine toplantısında resmi açıklama yapılacak olup verilecek sınırlamalar doğrultusunda İl Valilikleri 2 Mart 2021 tarihi itibari ile yeniden yüz yüze eğitim kararı alabilecektir.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 11:37
YORUM EKLE