Öğretmen Alımı Başvurusu Yanlış Bilgi Veren Adaylar Ne Yapmalıdır? (Telefon, Mail, Adres vb.)

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen atamasında adres, telefon,, mail vb. gibi konularda yanlış bilgi veren adayların ne yapması gerekiyor?

Öğretmen Alımı Başvurusu Yanlış Bilgi Veren Adaylar Ne Yapmalıdır? (Telefon, Mail, Adres vb.)

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin kişilik öğretmen ataması yapıyor. İlgili atama için branşlara göre kadro dağılımı geçtiğimiz 2019 yılı Aralık ayında belli oldu. Buna göre ilk atama sitesi üzerinden adaylar resmi olarak başvurularını gerçekleştirebilmekte olup müracaatların 10 Ocak tarihinde biteceği bilinmektedir. Başvurusunu yapmak isteyen adayların ilgili ekrana kimlik bilgileri ile giriş yapması ya da e-devlet portalı üzerinden girmesi gerekmektedir. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen alımında 20 bin kişi için kadro verilmiş olup adaylar form üzerinden kendi bilgileri doldurmaktadır. Fakat bazı adayların yanlışlıkla bilgilerini eksik ya da yanlış verdiğini öğrendik. Peki bu adayarın ne yapması gerekiyor?

YANLIŞ BİLGİ VERENLER NE YAPACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezini sizler için aradık ancak başvurular yapılıp, il milli eğitim müdürlüklerinden onaylandıktan sonra değiştirilmediği yanıtını aldık. Buna göre adayların en yakın il milli eğitim müdürlüğüne tekrar giderek başvurularını iptal edip sistem üzerinden sildirmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra adayların ilk atama sitesine girerek yeniden müracaatlarını yapması gerekmektedir. Özellikle adres ile telefon bilgileri oldukça önemli olmaktadır ve bu adayların mutlaka bilgilerini değiştirmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 13:49
YORUM EKLE