Milli Eğitim Bakanı Avcı’dan Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ak Parti’nin seçim çalışmaları için Eskişehir’e geldi. Beraberindeki heyetle Eskişehir’in Günyüzü ilçesine gelen Bakan Avcı’yı vatandaşlar ilçe girişinde çok uzun kuyruklar oluşturarak karşıladı. İşte ayrıntılar…

Milli Eğitim Bakanı Avcı’dan Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Avcı’dan Açıklamalar

Bakan Avcı ve beraberindeki heyet seçim çalışmaları için Eskişehir'in Günyüzü ilçesine geldi. Vatandaşlar Milli Eğitim Bakanı’nı ilçe girişinde çok uzun kuyruklar oluşturarak karşıladı. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan Bakan Avcı, daha sonra ilçe merkezine geçerek seçim irtibat bürosunda bir konuşma yaptı. Bakan Avcı burada yaptığı konuşmada özellikle bayanlardan dua isteyerek, “önce dualarınızı bizden esirgemeyin. İlk olarak bu işi sen yaptım ben yaptım diye düşünmemek ve dua etmek lazım. Ben özellikle bir hassa hanım kardeşlerimden bizleri dualarında eksik etmemelerini rica ediyorum” dedi.

Bakan Avcı Cumhurbaşkarı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği 'biz millete efendi olmak için değil, millete hizmetkar olmak için varız' sözünü hatırlattı ve “bu güne kadar elimizden geldiğince hizmet ettik çok şükür. 12 yılda Milli eğitimde bütün Cumhuriyet tarihinde yapılanlardan daha fazlasını yaptık. Bunu Milli Eğitim Bakanı olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bu güne kadar hem okul öncesi eğitimde, hem ilkokulda, hem lisede, hem imam hatipte, hem mesleki eğitimde, hem de üniversitede bütün sayıları ikiye katladık. Şu anda 900 bin küsur öğretmenimiz görev yapıyor. Görev yapan 900 bin küsür öğretmenin arısından fazlası 458 bini bizim dönemimizde tahin edildi. Yani bu şu anda görev yapan her iki öğretmenden birinin bizim dönemimizde atandığı anlamına geliyor. Okullardaki 50-60 kişilik sınıfları 30'a indirdik. Aynı zamanda okullardaki dersliklerin sayısını ikiye katladık. Artık hem öğrencileri hem de velileri dershane külfetinden kurtarmak için takviye kurslar açtık." Şeklinde konuştu.  

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE