MEBBİS Öğretmen Girişi Açıldı

Öğretmenlerin 2015 yılı il içi ve il dışı yer değiştirme süreci başladı. MEBBİS üzerinden yer değiştirmek isteyen öğretmenler için giriş sayfası açıldı. Öğretmenler bu sayfalardan okul tercihi yapabilecek ve başvuruda bulunabilecek. İşte ayrıntılar…

MEBBİS Öğretmen Girişi Açıldı

MEBBİS Öğretmen Girişi Açıldı

Öğretmenler için 2015 yılı il dışı ve il içi yer değiştirme başvuruları başlıyor. İl içi veya İl Dışı yer değiştirmek isteyen öğretmenler, kılavuzda belirtilen tarihler arasında MEBBİS üzerinden 40 okul tercihi yaparak başvuruda bulunacaklar.

Elektronik başvuru yapmak isteyen öğretmenler başvurularını, //mebbis.meb.gov.tr veya //ikgm.meb.gov.tr adresindeki yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurarak yapacaklardır.

Başvurularınızı sadece bu yol ile gerçekleştireniz gerekmekktedir. Elektronik Başvuru Formu dışında herhangi bir belge veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Ayrıca başvuruda bulunabilmek için gerekli olan şartları taşımanız gerekmektedir. Aksi taktirde Gerekli şartları taşımayan başvurular, gerçeğe aykırı bilgi ve belgeyle yada istenilen bilgileri uygun biçimde işaretlemeden yapılan başvurular ile elektrobik başvuru formu imzalanmadan ve onaylanmadan gerçekleştirilen başvuular kabul edilmeyecektir. Geçersiz başvurulara karşı yapılan başvurular iptal edilecektir. Yer değiştirme sürecinde yapılan işlemlerle ilgili olarak gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğretmenler ile gerekli kontrolleri yapmadan bu başvuruları onaylayan sorumlular hakkında yasal işlem gerçekleştrilecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE