MEB Ücretli Öğretmenlik Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılabilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlik başvuruları bundan sonra e-devlet üzerinden yapılabilecektir. Peki e-devlet üzerinden başvurular nasıl yapılacak?

MEB Ücretli Öğretmenlik Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılabilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere her sene ihtiyaçlarını karşılamak için on binlerce öğretmen alımı gerçekleştirmektedir. Sözleşmeli öğretmenlik atamalarından hariç olarak yine yıl içerisinde okullardaki eksikliğin kapatılması ve öğrencilere derslerin verilebilmesi için eski tabir ile vekil öğretmen, geçici öğretmen alımı gerçekleştirmektedir.

Bu alımlar okullara göre farklılık göstermekte olup kimi okullar birkaç geçici öğretmen alımı gerçekleştirirken kimi okullar kadroların doluluğu sebebi ile hiç geçici öğretmen alımı gerçekleştirmemektedir. Geçici öğretmenlik başvurularının kolaylaşıtırılabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir çalışma yaptı ve öğretmen adaylarını sevindirdi.

BAŞVURULAR E-DEVLETTEN YAPILACAK!

E-devlet üzerinden bilindiği üzere pek çok işlemimizi gerçekleştirebilmekteyiz. Bundan sonra artık Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenlik başvurularını da gerçekleştirebileceğiz. Hemen 2017 - 2018 bahar dönemi ücretli öğretmenlik başvuruları için E-Devlet'e giriş yapınız.

E-Devlet'in arama bölümüne ücretli öğretmenlik yazdığınızda karşınıza direkt olarak yeni sunulan sistem gelecektir. Buradan KPSS bilgilerinizi yükleyebilir, formasyonunuzun olup olmadığı hakkında bilgi verebilir ve başvurularınızı internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığının yeni sunmuş olduğu bu hizmet aracılığı ile on binlerce öğretmen adayı için artık ücretli öğretmenlik başvuruları daha kolay olabilecek. İstediğiniz il için e-devlet üzerinden başvuru yapabileceksiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aynur
Aynur - 6 yıl Önce

Ögretmenler kendi branşlariyala sınav olup atamalri yapılirsa eğtimimizin daha iyi olacagina inaniyorum

Nezaket
Nezaket - 6 yıl Önce

4 yıllık fakülteyi bitiren zaten kendi alanında çok iyi olduğu için mezun olmuştur tekrar Kpss sınavına girmesi anlamsız.. Bence öğretmen olarak kadroya geçecek kişinin öğretmenliği meslek olarak sevip sevmediği karakter ve kişiliğine bakılarak seçilmeli

emel
emel - 6 yıl Önce

kpss puanı yanlış. çünkü 80 le atananlar cok
kötü durumdalar