MEB Sözleşmeli Öğretmen Mülakatı İtirazları Sonuçlandı! Tercihler Başlayacak!

Milli Eğitim Bakanlığına sözleşmeli öğretmen alımları için yapılan mülakatlara yapılan itirazların sonuçları belli oldu! MEB 20 bin öğretmen alımı tercihleri 17 Temmuz'da başlayacak. İşte detaylar..

MEB Sözleşmeli Öğretmen Mülakatı İtirazları Sonuçlandı! Tercihler Başlayacak!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 20 bin öğretmen alımlarında mülakatların tamamlanmasının ardından mülakat sınavına yapılan itiraz sonuçları belli olmaya başladı. 11 Temmuz tarihinde öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı.  

MÜLAKAT SONUÇLARINA İTİRAZ

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada öğretmen atamları için 17 Temmuz tarihinden itibaren tercih işlemleri alınmaya başlanacak. Buna göre tercihler 20 Temmuz tarihine kadar devam edecek. İtirazlar için mülakat sonuçlarının 11 Temmuz tarihinde açıklanmasının ardından 13 Temmuz tarihine kadar tamamlandı. Atamalar için 23 Temmuz tarihinde sonuçlar ilan edilecek. Ayrıca sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet siteleri üzerinnden öğrenilebilecek.

TERCİH İŞLEMLERİ;

Tercihler elektronik ortamda yapılacak. Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek. Adayalrın tercihleri il yada ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine onaylatması gerekecek. 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 22:02

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE