KPSS En Az 50 Puan İle MEB 5 Bin Öğretmen Alım İlanı Yayımlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine farklı sınıflarda sözleşmeli olarak öğretmen alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecek.

KPSS En Az 50 Puan İle MEB 5 Bin Öğretmen Alım İlanı Yayımlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak için, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9 uncu maddesi kapsamında ek ders ücreti karşılığında görev yapanlardan 652 sayılı MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 15 inci maddesine göre 5 Bin ( 5000 ) sözleşmeli öğretmen alımı yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı Sözşelmeli Öğretmen alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, 2017 ve 2018 yılı Eğitim Öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Milli Değitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında Sigorta primi ödenmiş çalışma süresi, 13/06/2018 tarihi itibarıyla bu görevlerinden dolayı en az 540 gün sigorta primi ödenmiş olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeli şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2017 yılında Yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP10 ve KPSSP121-KPSSP120 puan türlerinden en az 50 puan almış olmak, Mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak, Devlet memurluğundan veya öğretmenlikten çıkartılmamış ve ceza almamış olmamaları gereklidir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına 08 Haziran 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler ve en geç 13 haziran 2018 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurular elektronik ortamda (//mebbis.meb.gov.tr ve //ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) alınacaktır. İlgili başvurusunu yapan adaylar için 22 Haziran 2018 tarihinde yapılacak duyuruya göre kimlerin Sözlü sınava katılacağı belirtilecektir. İlgili duyuru hakkında daha detaylı bilgi almak için ilanın tam metnini inceleyebilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 22:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saglik kubra
Saglik kubra - 4 yıl Önce

Neden 13 haziran itibariyle sigorta gununu belirliyor ucretli ogretmenlerin sogorta gunleri ay sonunda tamamlanir o zamana kadar 1 gun eksik gunum kaliyor benim bu haksizlik

bahtsız bedevi
bahtsız bedevi - 4 yıl Önce

HAKLI OLAN BİRŞEY GÖSTERİRMİSİNİZ sağlıkcı kübra.!