Cumhurbaşkanı Duyurdu! Yeniden Uzaktan Eğitime Geçiliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine sonrasında eğitim alanında da açıklamalar yaparak eğitimde yeniden uzaktan eğitim sistemine geçildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Duyurdu! Yeniden Uzaktan Eğitime Geçiliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13 Nisan saat 15.30'da başlayan kabine toplantısının ardından canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre gözler eğitim alanında nasıl bir değişiklik yapılacağı hususuna çekilmiş idi ki o konuda da netliklere belli oldu. Buna göre okullarda yeniden uzaktan eğitim sistemine geçiliyor. Ancak bazı sınıfların yüz yüze devam edeceği de belirtildi.

Hangi Sınıflar Yüz Yüze Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında okul öncesi, 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri hariç olmak üzere diğer tüm kademelerde ki öğrencilerin eğitimlerine uzktan devam edeceği belirtildi. Yüz yüze eğitimde devam zorunluluğu bulunmamakta olup isteyen veliler çocuğunun okula gitmemesini sağlayabilmektedir. Öte yandan hangi şehirlerde yüz yüze eğitimin açık kalacağı hususunda bilgi verilmemiş olup İçişleri Bakanlığı tarafından konuların detaylıca açıklanacağı belirtilmişti. Öyle ki tüm şehirlerde okul öncesi, 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitimlerin olacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 22:50
YORUM EKLE