İŞKUR'dan son Müjde geldi. 23 Ağustos 2023 tarihi itibari ile yayımlanmaya başlamış olan TYP personel Alımı ilanları ile Mili Eğitim Bakanlığı 60 bin TYP Personel Alımı gerçekleştirecek.  MEB Alımları ile Temizlik Personeli ve Okullarda çalışacak personel alımları yapılacak.Bu kapsamda adayların uzun zamandır beklediği ilanlar yayımlanmaya başlandı. Türkiye Geneli farklı şehirlerde personel alımı gerçekleştirilecek. Peki alım yapılacak şehirler hangileridir? Başvurular ne zaman yapılacak? İlan listesini ve detaylarını sizlere paylaşıyoruz. Alım Yapılacak il ve ilçe listesine haberin sonundan ulaşabilirsiniz.

60 Bin TYP Personel Alımı Yapılacak!

MEB her 6 ayda bir yayımladığı ilanlar ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Okullarda çalışmak üzere personel alımları yapılıyor. 2023 ocakl ayında yapılan alımlarda çalışma süresi sona ermek üzere Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı TYP Personel alımı için düğmeye bastı. Bu kapsamda yeniyeni 60 Bin MEB TYP Personel Alımı yapılacak.

2023 - 2024 Yılı MEB Personel Alımı Başvuruları Başladı!

MEB okulların açılacak olması ile birlikte 2023 yılı TYP kapsamında işçi personel alımı ilanlarını sonuncuları yayımlandı. Bu doğrultuda yayımlanmış olan ilanlar için başvurular sadece İŞKUR TYP başvuru ekranı üzerinden gerçekleştirilecek. Haberimizin sonuna doğru ilgili başvuru adımlarına ulaşabileceksiniz. Bu TYP personel alımı ilanları il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin talepleri doğrultusunda her gün yayımlanmaya devam edecektir. Bizde İŞİN OLSA ekibi olarak bu ilanları günlük takip ederek siz değerli okurlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Çalışma Süresi Değişti!

Daha Önce TYP Çalışma süresi 6 ay olmakla birlikte son çıkan geçici madde kapsamında TYP personel alımları 9 ay çalışma süresi ile süre uzatıldı. Bu kapsamda MEB bünyesine alınan TYP Persnel adayları Geçici Madde 5 kapsamında 9 ay süre çalışacaklar.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kuruma kayıtlı olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

İŞKUR TYP Katılımcı Seçimi Nasıl Olacak?

TYP kapsamında katılımcı seçimi İŞKUR tarafından belirlenmektedir. Bu yöntemler, " Noter kurası yöntemi, Liste yöntemi, Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi " şeklindedir.

İŞKUR TYP Başvuru Ekranı ve Başvuru Adımları:

Milli Eğitim Bakanlığı bildiğiniz gibi 2023 eğitim öğretim yılı için 60 bin personel alımı yapılacak. Başvuruların nasıl yapılacağına dair adımlar aşağıdadır.

1. Adım: Adaylar öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/adresine tıklamaları gerekli ve İŞKUR sistemine e-Devlet şifresi ile veya İŞKUR kayıt bilgisi ile sisteme giriş yapınız.

2. Adım: Sonrasında İŞKUR Sistemine Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz alana girmeniz gereklidir.

3. Adım: İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki görseldedi gibi bir ekran gelecek ve ilgili görselde eğer biliyorsanız TYP numarası veya Birim yazan kısma kendi ilinizi girebilirsiniz. Yada Ara butonuna tıklayarak tüm TYP Personel Alımı ilanlarına ulaşabilirsiniz.

TÜM TYP ALIMLARI İŞKUR İLANLARI BURADA

İLAN YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞNİ OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

MEB 2023 TYP Güncel İlanları:

MEB şimdilik 20 farklı şehir için ilan yayımladı. Alımlar Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacak. Buna göre alım yapılacak şehirler ve ilçeleri kontenjan sayısı ile birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Türkiye Geneli Yeni İlanlar Yayımlanıyor!

TYP kapsamında yayımlanmış olan ilanlara göre farklı şehirlerde olmak üzere 20 şehirde 10 bin 338 personel alımı aktif ilanı yayımlandı. Aşağıdaki ilan listelerini sizlerle paylaşıyoruz. 2023 yılında ait tüm liste aşağıdaki gibidir. Tarihi geçmiş ola ilanlarda mevcuttur. İlgili listeyi önümüzdeki günlerde de inceleyebilirsiniz.

GÜNCEL MEB TYP PERSONEL ALIMI İLÇE DAĞILIMI BURADA

MEB Okulara 2023 - 2024 Yılı 20 Şehirde 10.338 TYP Personel Alımı Güncel İlan Listesi