Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Alımı için ilana çıktı. 

Bakanlığın Teftiş Kurumu Başkanlığında görevlendirmek üzere lisans mezunu adaylar içerisinden Müfettiş Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. KPSS puanı ile memur alımı için adayların bazı nitelikleri sağlıyor olmalası gerekmektedir. Adaylardan aranan nitelikler ve başvuru şartlarını İşin Olsa ekibi oalrak sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle adayların Müfettiş yardımcılığı sınavına daha önce birden fazla katılmamış olmaları gerekmektedir.

2020 veya 2021 Yılı KPSS Puanı İle Memur Alımı Yapılacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere 5 Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak.  Adayların başvuru yapabilmeleri için KPSS puanına sahip olmaları gereklidir. Adayların 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından A Grubu puan türüne göre KPSSP48 puan türünden en az 75 puan almış olmaları gereklşdir.

Lisans Mezunu Bölüm Şartı Nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Lisans mezunu memur alımı yapacak. Adayların mezun olmaları gereken bölümler ise, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakülteleridir. Aynı zamanda Yurtdışında eğitim almış ve Denkliği bulunan adaylarda başvuru yapabilecekler.

Yaş şartı nedir?

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

Genel Başvuru Şartları:

657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruştıurması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini uyapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

müfettiş yardımcılığı Giriş sınavı başvuruları 18 Temmuz 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 27 Temmuz 2022 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece kariyer kapısı üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ