TÜBİTAK farklı birimlerinde görevlendirmek üzere kadrolu personel alımı yapacağını ilan etmişti. Farklı ilanlar ile TÜBİTAK şu anda 35 kamu personeli alımı yapıyor. Aktif başvuru yapabileceğiniz kadro sayısı 35 tir. Bizde İşin olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde yayımlanmış olan TÜBİTAK alımları hakkında detaylı bilgileri vermeye çalışacağız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TÜBİTAK personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan, 

  • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Alım yapılacak pozisyon ve niteliğine göre lisans mezunu ve ilgili bölümlerden mezun olmuş olmak,
  • İngilizce yabancı Dİl sınavından gerekli sınavlardan iyi puan almış olmak.

Gibi genel nitelikler aranır. Ayrıca alım pozisyonuna göre farklı niteliklerde aranabilir bunlara ilanların tam metinlerinden ulaşabilirsiniz. TÜBİTAK farklı 3 biriminde, Uzman Yardımcısı, uzman, Mühendis, Ar-Ge personeli gibi pozisyonlarda alım yapacak.

HANGİ BİRİME HANGİ POZİSYONDA ALIM YAPILACAK?

TÜBİTAK toplamda 35 kişilik personel adayını farklı birimlerinde görevlendirmek üzere alacak. Bu yönde, 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanı ( BİDEB ) 14 kişilik boş kadrosu ile Bilimsel Programlar Uzmanı- Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı- Uzman ve Uzman yardımcısı pozisyonlarında alım yapacak. Alımlar Daimi niteliğinde Ankara iline yapılacak. İlgili ilan hakkında başvuru kılavuzuna ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

TÜBİTAK Kocaeli ilinde bulunan birimine alım yapacak. Bu yönde TÜBİTAK İdari ve Mali İşleri Başkan Yardımcısı pozisyonunda 1 kişilik boş kadro ile Mühendis alımı yapılacak. Detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

TÜBİTAK bir diğer yayımladı ilana göre, Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü ( UEKAE ) birimine Daimi niteliğinde çalışacak 20 kişilik boş kadro ile Ar-Ge Teknisyeni alımını Kocaeli ilinde yapacak. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANLARININ YENLERİ YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

Editör: TE Bilisim