Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB ) personel alımı ilanı yayımlandı. Kurumun Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında istihdam edilmek üzere 8 kişilik kadro ile Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar KPSS Puanı ile veya KPSS siz gerçekleştirileektir. Adaylardan aranan şartlar nelerdir?

KOSGEB Personel Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

  • 2 Kıdemli Yazılım Geliştirme uzmanı,
  • 2 Yazılım Geliştirme uzmanı,
  • 2 Sistem ve Ağ uzmanı,
  • 1 Kıdemli Bilgi Güven Uzmanlığı,
  • 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı,

olmak üzere toplamda 8 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

KOSGEB sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak.

Ayrıca en az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak.

KPSS Şartı Detyı Nedir?

KOSGEB Sözleşmeli Personel alımında KPSS ve YDS şartı aranacak. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylardan da başvuru alınacaktır. Bu kapsamda:

KPSS İle yapılacak alımlarda 2022 ve 2023 yılı KPSS den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Değerlendirmelerde %30 YDS ve %70 KPSS Puanı ele alınacaktır.

KPSS siz yapılacak başvurularda ise KPSS Puanı 70 olarak ele alınarak değerlendirmelerde %70 KPSS ve %0 YDS Puanı olarak ele alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

KOSGEB başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç bir ay içerisine başvuruların yapılmış olması gereklidir. Sadece Elektronik ortamda alınacak başvurular ele alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 18 Ekim - 17 Kasım 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ