Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce 20 Aralık 2021 tarihi ile gelmiş olan personel alımı ilanına göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Daimi Kadrolu Personel Alımı yapacağını bildirdi. Alımlar 4 kişilik kadro ile İkinci Mühendis pozisyonunda yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR ile alınacak başvurular bazı nitelikler doğrultusunda yapılacak. Bu yönde Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi genel şartlar aranacak.

En az Lisans mezunu personel alımı yapılacak olup Mezuniyet şartı; Denizcilik Fakültesi, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu ve üniversitelerin Makine Bölümü, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak gereklidir.

Ayrıca, En az Uzakyol 2. Mühendis yeterliliğine sahip olmak ve Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR ile yapılacak başvurular 20 Aralık 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 5 gün içerisinde yani 24 Aralık 2021 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ