Uzman Çavuşlara Kadro, Astsubaylığa Geçiş Müjdesi

TSK ve İçişleri Bakanlığında görevli uzman çavuşlara kadro, astsubaylığa geçiş ve özlük haklarının iyileştirilmesi müjdesi verildi. Peki detayları nedir?

Uzman Çavuşlara Kadro, Astsubaylığa Geçiş Müjdesi

Ülkemizde görevlerine devam etmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile İçişleri Bakanlığının kuvvet komutanlıklarında yüz binlerce uzman çavuş, uzman erbaş görev yapmaktadır. Bu personeller muvazzaf olarak alınmamakta ve sözleşmeli olarak istihdam edilmektedir. Öyle ki her sene, iki yılda bir ya da beş senede bir olmak üzere sözleşmeleri yenilenmekte olup bugün uzman çavuşlara yeni bir müjde verildi ve haklarının iyileştirilmesi için TBMM'de görüşme yapıldı. Uzmanlara kadro verilmesi, astsubaylığa geçirilmesi, özlük haklarının iyileştirilmesi konuşuluyor.

İLK OLARAK KADRO VERİLMESİ PLANLANIYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri ile İçişleri Bakanlığının bünyesinde görev yapan ve zorlu arazi şartlarında vatan için mücadele etmekte olan uzman çavuşlara kadro verilmesi İYİ parti ve MHP tarafından istenilmektedir. Şu anda uzman çavuşlar sözleşmeli olarak istihdam ettirilmekte olup kadro verilerek özlük haklarının iyileştirilmesi hedefleniyor.

ASTSUBAYLIĞA GEÇİŞLERİ KOLAYLAŞTIRILABİLİR

Uzman çavuşluktan astsubaylığa geçiş için her sene az bir sayıda kadro açılmaktadır. Bu kadronun artırılması İYİ Parti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Öyle ki ilgili konu hakkında daha önceden MHP'den de bir istek gelmişti.

Ancak dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki uzman çavuşluktan astsubaylığa geçebilmek için uzman çavuşların en az ön lisans mezunu olması gerekmektedir. Lise mezunu olan uzman çavuşlar astsubay olmamakta olup adayların ön lisans, lisans, yüksek lisans ya da doktora mezunu olması gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okan agabeyoglu
Okan agabeyoglu - 4 ay Önce

Sözleşmeli erlerede özlük hakları iyilestirilmesi yapılsa çok iyi olur sonuçta onlarda ileri saflarda çarpışıyor bsy olsa sürekli er gibi kogusta yatacaklarina kendı evlerini tutma 8.5 mesai den sonra kendi evlerine gidebilme gibi hklari olsa keşke

Fatih
Fatih - 4 ay Önce

Haberleri kaldırın da reklamları daha rahat görelim sayın site yöneticileri...

Onur
Onur - 4 ay Önce

Hersene aynı terhane olana kadar inanmam ????

Cansu
Cansu - 4 ay Önce

Astsubay olmak bu kadar kolaylastirmamali bence it gibi okuyanı var olmak için.

Volkan
Volkan - 4 ay Önce

Sözleşmeli erler Yunan askerimi özlük hakları iyilestirme yapılmaz zaten uzmanlar tsknın göz bebeği zaten

Furkan
Furkan - 1 ay Önce

Cansu kardeş alt tarafı Bi ön lisans okuyacaksın onu bitirince bayagı bir okul okuduğunu sanıyorsun herhalde alt tarafı bir 2 yıllık bitireceksin bu

Mustafa
Mustafa - 4 ay Önce

Jandarma astsubaylar kadro istiyor ! Bizde muvazzaf olalım! Sözleşmeye hayır!

..
.. - 4 ay Önce

Yani böyle birşey olursa bazı kişiler için önlisans gerek kalmıcak astsubay lar için?