Ulaştırma Bakanından İstihdam Açıklaması

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yaptığı açıklamada 225 bin istihdam ile alakalı detaylar paylaştı. Peki Bakan Turhan açıklamalarında hangi ifadelere yer verdi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Ulaştırma Bakanından İstihdam Açıklaması

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan İstanbul Yeni Havalimanı'na giderek incelemelerde bulundu ve 225 bin istihdam ve taşınacak yolcu kapasitesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın açıklamalarının satır başlıkları ise şu şekilde oldu: Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan İstanbul yeni hava limanının 225 bin kişiye istihdam sağlayacağını, 1.5 milyardan fazla insanın da sunmuş olduğu katma değerinden yararlanacağını açıkladı.

İŞTE AÇIKLAMALARIN DETAYLARI

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın açıklamalarının detayları ise şu şekilde oldu: Yatırım maliyeti 10 milyar 247 milyon Euro olan İstanbul Yeni Havalimanı'nda yüzde 95 oranında gerçekleşme sağlandığını, işletme süresi dahilinde hazineye 22 milyar 152 milyon Euro işletme gelirinden pay verileceğini, İstanbul yeni hava limanının 225 bin kişiye istihdam sağlayacağını, 1.5 milyardan fazla insanın da sunmuş olduğu katma değerinden yararlanacağını, 29 Ekim 2018 tarihinde açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın yılda 90 milyon yolcuya hizmet vereceğini, faz 1'i ; 1 milyon 400 bin metrekarelik ana terminal, 2 pist, 5 bin metre karelik alanda 90 metre yüksekliğindeki hava kontrol merkezi ve destek binalarından oluştuğunu, İstanbul Yeni Havalimanı'nın 1 milyon 400 bin metrekarelik kargo hizmeti verecek alanı ile yıllık 5.5 milyon ton kargo kapasitesine sahip olduğunu, açıldığı ilk yıl 1 milyondan fazla kargo işleminin yapılabileceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 10:55
YORUM EKLE