TKDK 407 Personel Alımı Yapacak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Dr. Ahmet Abdullah ANTALYALI yaptığı açıklamasında 407 personel alım yapılacağını belirtti.

TKDK 407 Personel Alımı Yapacak
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Dr. Ahmet Abdullah ANTALYALI yaptığı açıklamasında 407 personel alım yapılacağını belirtti.

Ülkemizin diğer ülkelere göre toprağı oldukça verimlidir bu yüzden Ziraat bölümlerine önem verilmektedir. Her ne kadar atamaları oldukça düşükte olsa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı artık atamaları daha çok yapmaya başladı ve bunun yanı sıra Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'da devreye girecek bu sayede daha çko personel alımı yapılıp Türkiye'nin tarıma verdiği önem artırıldığı gibi mahsüllerin daha çok ve daha sağlıklı olması sağlanacak.

407 Personel Alacağız

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Dr. Ahmet Abdullah ANTALYALI yaptığı açıklamasında 39 farklı ilden 407 personel alımı yapacağını belirtti. Ancak yaptığı açıklamasında detaylı bir konuşma yapmak yerine daha yüzeysel ifadeler söyleyen Ahmet Abdullah ANTALYA'lı alımlar hakkında her hangi bir detay verilmedi.

Alımlar Ne Zaman Başlayacak

Söz konusu kurumun 407 personel alımı yapacağını öğrendik. Ancak alımların ne zaman yapılacağı, Kamu Personeli Seçme Sınavının etkili olup olmadığı ve adaylarda aranan nitelikler gibi soruların cevabını alamadık. Fakat en yakın zamanda bir açıklama bekliyoruz.
Önümüzde ki aylarda dahi alımlar yapılmasa da tarıma verilen önem artırılmak istendiği için birkaç sene içerisinde bu konuda görüşmelerin sağlanması ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının alımlarının artması gibi Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun da alımlarının artmasını beklemekteyiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE