Taşeronun Beklediği Zam 4/D'li Yeni Çalışanlara Verilecek

Taşeron olarak çalışan ve daha sonrasında kadrolu olarak çalışmaya başlayan işçilerin beklediği zamlar, 4/D statüsünde yeni alınacak çalışanlara verilecek.

Taşeronun Beklediği Zam 4/D'li Yeni Çalışanlara Verilecek

Türkiye'de özellikle 4/D işçi alımı ile ilgili yeni yayınlanan ilanlar büyük bir tepki çekti. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan yeni alım ilanlarda özellikle beklenen zamların yansıtılması taşeron olarak çalışan ve kadro olan kişilerin de beklentilerini arttırmış oldu. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan ilanlarda temizlik görevlisi, işçi ve güvenlik kadrolarında yeni alımların yapılacağı belirtilirken toplamda 125 kişilik bir kadro belirlendi. Bu kadro alımlarında ilköğretim mezunları başvuru yapabilecek.

 4/D Alımlar Hangi Kadrolarda Olacak?

Genel olarak yapılacak alımlar, alım şartları ve brüt ücretler şöyle oluştu;

Temizlik görevlisi - 20 kişi, en az ortaöğretim mezunu, asgari ücret + yol + yemek

Fabrika ustası - 5 kişi, en az İlköğretim ve üzeri mezuniyet,  asgari ücret + yol + yemek + Asgari ücretin %5

Bakım onarım ustası - 40 kişi, En az İlköğretim ve üzeri mezuniyet, asgari ücret + yol + yemek + Asgari ücretin yüzde 10’u  

Koruma ve güvenlik görevlisi silahlı Lisans - yüksek lisans, ön lisans ve ortaöğretim olarak farklı şekillerde alınacak. Koruma görevlilerinde lisans için asgari ücretin yüzde 10’u, ön lisans için asgari ücretin yüzde 7’si, ortaöğretim için ise asgari ücretin yüzde 4’ü kadar ek bir ödeme yapılacak. Bu ek ödemelere asgari ücret, yol ve yemek yardımı dahil.

Bu tablo ve alımlar ile ilgili herhangi bir itiraz olmasa da taşeron işçilerin beklediği ve devlet tarafından verilmeyen yüzdelik fazlalıkların yeni 4/D kapsamındaki çalışanlara verilecek olması tepki topluyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
4d
4d - 10 ay Önce

Bizim ne günahımız var.Kadro dediler maaşlarımızi düşürdüler. Her ay eksik maaş yatırıyorlar. Hakkımız haram olsun. Allah ım çıkarsın.

Ali
Ali - 10 ay Önce

İşler birbirine karıştı,haksızlıklar çoğaldı,liyakat ortadan kalktı,gidişat iyi görünmüyor.bir felaket gelecek başımıza,ALLAH sevdiği kullarını başımıza yönetici yapsın,başka türlü bu alavere dalavere düzelmez.

Belediye şirketleri kadro değildir
Belediye şirketleri kadro değildir - 10 ay Önce

Belediye şirketlerinde yaptığınız bu yanlışı nezaman düzelteceksiniz tediye yok özlük hakları yok taşeron şirketten belediye şirketlerine geçirdiniz adına kadro dediniz kadrolu bir işçinin bütün haklarından mahrum bıraktınız lütfen düzeltin artık bu yanlışı biran önce bizlerde haklarımıza kavuşmak istiyoruz aynı kamu kurumunda kadrolu daimi işçilerle aynı işi yapıp aynı maaşı aynı hakları alamıyoruz bu geçen seneleri izin farkını kim kapatacak onlar hakkını alırken biz onların neredeyse aldıkları hakların yarısına çalışıyoruz bu nasıl bir eşitlik ve adalet anlayışıdır sayın hükmet yetkilileri

Memiş
Memiş - 10 ay Önce

Ne saçma sapan haberler yayınlıyorsunuz.yeni alınanlara veriliyor 2018 de alınanların ne günahı vardı da verilmiyor çok büyük bir haksızlık yapılıyor.

Guvenlik
Guvenlik - 10 ay Önce

4/d kadrosuna eski alinanlar faydalanamayacak mi yani. Bu işçiler olmasa kamuda da özeldede butun isler aksar biliyormusunuz

Ali
Ali - 10 ay Önce

İşler birbirine karıştı,haksızlıklar çoğaldı,liyakat ortadan kalktı,gidişat iyi görünmüyor.bir felaket gelecek başımıza,ALLAH sevdiği kullarını başımıza yönetici yapsın,başka türlü bu alavere dalavere düzelmez.

Adalet
Adalet - 10 ay Önce

Belediye şirketleri calişanlarını sozde kadrolulara varmı dıye soracam ama yoktur kesin

4 d
4 d - 10 ay Önce

Nasi yani yeni isci alıp onlarami verecekkkkkkkk öylemi anladım inanamıyorum yalandır bu haber kesin bize yok onlarami var yok cnm yalan bu inanmam buna