Sağlık Bakanlığının 30 Bin Personel Alımı Yapması Bekleniyor!

Sağlık Bakanlığının yıl içerisinde kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 30 bin kişilik personel alımı yapması beklenmektedir.

Sağlık Bakanlığının 30 Bin Personel Alımı Yapması Bekleniyor!

Sağlık Bakanlığı her sene Maliye Bakanlığının vermiş olduğu izinler doğrultusunda çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere 2017 yılı başlarında Sağlık Bakanlığından 16 bin 500 sağlık personeli, 17 bin taşeron personel ve 13 bin doktor alımı yapılacağı belirtilmişti.

Sağlık Bakanlığı şu ana kadar 16 bin kişilik sağlık personeli alımlarını gerçekleştirdi. Geriye 30 bin kişilik alımlar kaldı. Peki alımlar ne zaman yapılacak. Adaylar gözlerini tekrar Sağlık Bakanlığına çevirdi ve 30 bin kişilik ilanın ne zaman yayımlanacağını büyük bir merak ile beklemeye devam ediyor.

HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPILACAK

Sağlık Bakanlığının 2017 yılı içerisinde toplam 30 bin kişilik daha personel alımı yapması bekleniyor. Peki alımlar ne zaman ve hangi kadrolar yapılacak.

Taşeron İşçi Personel - 17 Bin
Doktor - 13 Bin

Yukarıda alım yapılacak kadrolar hakkında bilgi verilmiştir. Taşeron işçilerin hangi kadrolarda istihdam edeceği bilinmiyor ancak hastanelerde temizlik görevlisi, sekreter, güvenlik vb. gibi pozisyonlar için yapılabilir. Tabi şu anda taşerona kadro hakkında çalışmalar yapıldığı için bu alımlar henüz gerçekleştirilmeyebilir. Fakat doktor ihtiyacının karşılanabilmesi için yakın zamanda ilk defa veya yeniden atama kurası ilanın yayımlanması ve başvuruların alınması beklenmektedir.

TÜM İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebe
Ebe - 2 yıl Önce

Saglik bakani duy sesimizi artik ebe alimi neden bukadar az neden hep dogular biz insan degilmiyiz

merve dis
merve dis - 2 yıl Önce

Diş protez teknisyenligi alim istiyor sesimizi duyun artık lütfen

Lisans hemşire
Lisans hemşire - 2 yıl Önce

Ya hu sağlıkçılara garez nedir atama bekliyoruz lisans hemşireler olarak diplomaları süs diye mi aldık maliyeden hala ses yok anca zam yapsın herşeye yeter artık ya

ebe
ebe - 2 yıl Önce

neden ebe alımları yapılmıyo sağlıkçı değil miyiz atama olmazsa kendi işimizi nasıl yapacağız madem okutuyosunuz 4 yıl üniversiteyi 80 kişilik sınıfta o zaman o 80 kişinin 80 ini de atamak zorundasınız bu bir hak meselesi atama yapılmasını bekliyoruz yıl içinde ebeler olarak

biyomedikal teknikeri
biyomedikal teknikeri - 2 yıl Önce

biyomedikal teknisyenligi alim istiyor sesimizi duyun artık lütfen

evde hasta bakımı
evde hasta bakımı - 2 yıl Önce

2017 Yılı evde hasta bakımı ( sağlık teknikeri )mezunlarının sayısı oldukça fazladır.2017 yılında toplam 23 kişi ataması yapıldığı için bu yıl ve 2018 yılında en az 200 alım yapılırsa memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.Saygılar

Meltem
Meltem - 2 yıl Önce

taşeron alım olacaksa neden üniversiteler var

Anestezi!
Anestezi! - 2 yıl Önce

Anestezi teknikerleri kan ağlıyor birlikte mezun olduğum 100 kişiden hastanelerde çalışan sayısı 10’u geçmez ya bizi atayın yada önlemini alsaydınız. Anestezi 2000 atama bekliyor!