Sağlık Bakanlığının 16 Bin Personel Alımı Yapacağı Resmi Gazeteden Duyuruldu!

Resmi Gazetenin bugün ki sayısı ile Sağlık Bakanlığının 2020 yılı için 16 bin kişilik personel alımı yapılacağı duyuruldu. Peki kadro ile detaylar nelerdir?

Sağlık Bakanlığının 16 Bin Personel Alımı Yapacağı Resmi Gazeteden Duyuruldu!

Ülkemizin her sene en çok atama yapan kamu kurumlarından bir tanesi Sağlık Bakanlığıdır. Öyle ki Sağlık Bakanlığı her sene tabip kadroları ile yardımcı kadrolar için nereyse 30 bine yakın atama gerçekleştirmektedir. 2020 yılına girmeye bir haftadan az bir süre kala Sağlık Bakanlığının 2020 yılı için kaç kişilik atama yapacağı büyük bir merak ile bekleniyordu. Buna göre konu hakkında Resmi Gazete aracılığı ile açıklama yapıldı ve ilgili kadrolara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da onay verdi. Sağlık Bakanlığının 16 bin kişilik alım yapacağı kadrolara ilişkin bilgiler verildi. Peki kadrolar ile detaylar nedir?

ALINACAK KADROLAR

Resmi Gazete aracılığı ile verilen bilgiler de Sağlık Bakanlığının 16 bin kişilik atama yapacağı belirtildi. Peki alım yapılacak kadrolar nelerdir? Buna göre uzman tabip kadrosu için 8 binden fazla atama ve tabip kadrosu için 7 bine yakın alım yapılacak. Bu kadrolar haricinde dış tabip, diyetisyen, hemşire, psikolog, sağlık memuru, sağlık teknikeri gibi kadrolar içinde alım yapılacak kadrolar belirtildi. Bu kadrolara aşağıdaki resim aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE